Космонавти з Китаю завершили місію у відкритому космосі

Космонавти з Китаю завершили місію у відкритому космосі

Фото Reuters

Два члени екіпажу створюваної китайської орбітальної станції у неділю успішно завершили багатогодинний вихід у відкритий космос для проведення монтажних робіт.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, про це заявили в Управлінні програми пілотованих космічних польотів КНР.

Китайські космонавти Лю Бомін і Тан Хунбо вийшли з базового модуля “Тяньхе” орбітальної станції “Тяньгун”. Загалом вони пробули в космічному вакуумі близько семи годин.

Це був перший вихід у відкритий космос для китайських космонавтів з 2008 року.

Китайський космічний корабель “Шеньчжоу-12” з трьома космонавтами на борту зістикувався на орбіті зі споруджуваною орбітальною станцією “Тяньгун” 17 червня.

До складу екіпажу входять Не Хайшен, Тан Хунбо, що вже побували в космосі, а також Лю Бомін, для якого політ став першим.

У Китаї це 19-й політ корабля з космонавтами з початку реалізації програми пілотованих польотів у космос, а також перша пілотована місія до споруджуваної орбітальної станції.

Після стикування з базовим модулем майбутньої станції, який був запущений у квітні поточного року, завданням космонавтів є збірка і підключення обладнання, що доставляється на модуль вантажними кораблями.

Для завершення будівництва станції потрібно 11 запусків і трохи більше року.

Планується, що на орбіту виведуть два лабораторних модулі, які будуть пристиковані до базового, запущені чотири вантажних і чотири пілотованих кораблі.

Загальна вага станції після завершення її будівництва складе близько 100 тонн. Вона буде у п’ять разів менше Міжнародної космічної станції і буде здатна на постійній основі приймати трьох членів екіпажу.

СвітТехнології
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.