Конституційний суд Молдови визнав незаконним особливий статус російської мови

Конституційний суд Молдови визнав незаконним особливий статус російської мови

Фото з архіву “Дня”

Конституційний суд Молдови визнав закон «Про функціонування мов на території Молдови», зокрема російської мови, таким, що не відповідає конституції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NewsMaker.

Цей закон у другому читанні парламент Молдови ухвалив 16 грудня 2020 року. Він передбачає, що люди в Молдові зможуть звертатися в органи державної влади, держустанови, підприємства й організації державною або російською мовою. Крім того, держслужбовців могли зобов’язати за запитом громадян надавати переклад документів російською мовою, приймати заяви російською і надавати інформацію тією мовою, якою написана заява.

Заяву в КС подав депутат парламенту Октавіан Цику, який попросив суд перевірити, чи не суперечить проект Партії соціалістів і групи Pentru Moldova положенням Конституції.

Виконувач обов’язків міністра юстиції Фадей Нагачевський і голова юридичної комісії парламенту, депутат від ПСРМ Василь Боля закликали суд визнати клопотання неприпустимими і відхилити їх.

Як повідомлялося, раніше в Кишиневі представники політичних партій «НАШІ» і «Демократія дома» зібралися в четвер на протест перед будинком Конституційного суду під час розгляду конституційності закону про статус російської мови.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.