Китай підтримує напружені відносини з Австралією та не погоджується на переговори

 Китай підтримує напружені відносини з Австралією та не погоджується на переговори

Фото Reuters

Міністр торгівлі Австралії Саймон Бірмінгем, який вже кілька тижнів пропонує КНР провести зі своїм китайським колегою переговори з питань торговельних суперечок, заявив, що Пекін ігнорує прохання Канберри.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“На жаль, наші прохання щодо проведення переговорів досі були зустрінуті негативно. Це мене розчаровує”, – сказав Бірмінгем в ефірі радіо ABC у понеділок.

Напруженість у відносинах між двома країнами виникла в результаті того, що Канберра підтримала Вашингтон і закликала провести міжнародне розслідування походження коронавірусу, звинувативши Китай в його розповсюдженні.

Водночас Австралія наполягає на тому, що заклик до незалежного розслідування політично немотивований, не був націлений на Пекін.

Китай звинуватив Австралію в “дріб’язкових витівках”, а посол КНР в країні попередив, що китайські споживачі можуть бойкотувати австралійські продукти, повідомляють західні ЗМІ.

Китай призупинив імпорт яловичини з чотирьох найбільших м’ясопереробних підприємств Австралії і підвищив тарифи на імпорт ячменю. Обидві сторони, однак, стверджують, що ці кроки не пов’язані з їх розбіжностями через пандемію COVID-19.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.