Грузія відзначає 29-й День незалежності

Грузія відзначає 29-й День незалежності

Фото: Reuters

 Сьогодні Національне свято Грузії – День відновлення незалежності. Відзначається з 1993 року.

Світові лідери, політики і дипломати вітають Грузію з національним святом країни – Днем незалежності.

Коротке привітання Єлизавети II опублікувало посольство Великобританії в Грузії. Британська королева бажає населенню Грузії всього найкращого, передає грузинська редакція Радіо Свобода Ехо Кавказу.

Грузія відзначає 29-й День незалежності

Вітальний лист президенту Грузії направив французький колега Еммануель Макрон. У посланні йдеться про виділення фінансів для грузинської економіки в умовах пандемії коронавирусу.

За традицією, пошуковик Google привітав Грузію з національним святом спеціальним «дудлом».

Грузія відзначає 29-й День незалежності

У Тбілісі отримали привітання з Києва – від Міністерства закордонних справ України.

Грузія відзначає 29-й День незалежності

 26 травня 1918 року уряд Грузії проголосив незалежність країни. Перша незалежна Демократична Республіка Грузія проіснувала до лютого 1921 року. За цей час Грузію визнали 23 держави Європи. З 1922 по 1991 рік Грузія була у складі СРСР. 31 березня 1991 року був проведений референдум про відновлення державної незалежності країни. У референдумі взяли участь 90,5 відсотка виборців, з яких за державну незалежність проголосувало 98,93 відсотка. 9 квітня 1991 на підставі результатів всенародного референдуму Верховна Рада республіки прийняла Акт про відновлення державної незалежності Грузії, що проголосив дійсними Акт про незалежність 1918 року і Конституцію 1921 року.

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.