Головлікар Олександрівської лікарні Києва заявила про переповненість відділення реанімації

Головлікар Олександрівської лікарні Києва заявила про переповненість відділення реанімації

Фото Руслана Канюки, “День”

Навантаження на лікарні, призначені для допомоги хворим на коронавірус, особливий приріст хворих медики фіксують у реанімації, заявила головний лікар Олександрівської клінічної лікарні Києва Людмила Антоненко.

“Переповнені відділення реанімації. Останній місяць вісім-десять важких хворих, з яких від одного до трьох інфіковані перебувають на апараті штучної вентиляції легенів. Зменшення кількості смертей ми не спостерігаємо. Важка категорія хворих із вираженою дихальною недостатністю вмирають”, – зазначила Антоненко в ефірі “Сніданок з 1+1”.

Вона наголосила, що лікарі вже чітко розрізняють симптоми коронавірусу у хворих навіть до надходження результатів тестів.

“Клінічна картина типова. Великий відсоток хворих на COVID-19 надходять до лікарні з високою лихоманкою відразу. Ми її вже відрізняємо від пневмонії, яка також спостерігається. Навіть якщо немає позитивного ПЛР-тесту, тобто клінічна картина. Є певні зміни на комп’ютерній томографії легень”, – розповіла лікар.

Крім того, за її словами, хвороба на коронавірус супроводжується великою запальною реакцією.

“Дексаметазон” (ліки). Справді впливає, зменшує запальний процес і депресію імунної системи. Саме тому його призначають для лікування пацієнтів, але він жодним чином не впливає на вірус”, – додала Антоненко.

Вона також зазначила, що останнім часом до протоколу лікування хворих додали препарати-антикоагулянти, які перешкоджають згортанню крові, що провокує COVID-19.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.