Гітлерівська Німеччина і радянська Росія напали на Польщу у 1939 році, – Дуда

Гітлерівська Німеччина і радянська Росія напали на Польщу у 1939 році, - Дуда

Фото Reuters

Завершення Другої світової війни було для Польщі “солодко-гіркою датою”, оскільки з одного боку завершилася кривава війна, але з іншого – Польща потрапила в радянську зону впливу.

На цьому 8 травня після покладання квітів до могили Невідомого солдата в 75-ту річницю завершення Другої світової війни в Європі заявив президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє Укрінформ.

“Для нас – це солодко-гірка дата. Солодка, оскільки 75 років тому завершилася Друга світова війна, завершилося кривава бійня в історії XX століття і у світовій історії, коли життя втратили майже шість мільйонів поляків, зокрема три мільйони громадян Польщі єврейського походження”, – зазначив Дуда.

Він підкреслив, що на Польщу в 1939 році напали два агресори: 1 вересня – гітлерівська Німеччина, а 17 вересня – радянська Росія.

Дуда зазначив, що після травневих подій 1945 року на карті Європи знову з’явилася Польща, але “не як країна повністю вільна і суверенна, а як країна в радянській сфері впливу”.

“Це є тим гірким елементом”, – констатував Дуда.

Він підкреслив, що потрібно пам’ятати про жертви усіх тих, хто боровся, страждав і загинув на фронтах Другої світової війни.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.