До України повернувся весь особовий склад українського національного персоналу місії НАТО в Афганістані

До України повернувся весь особовий склад українського національного персоналу місії НАТО в Афганістані

Фото: mil.gov.ua

Весь особовий склад українського національного персоналу місії НАТО в Афганістані “Рішуча підтримка” повернувся до України з 1 до 5 червня.

“Планове повернення відбулося відповідно до рішення сторони НАТО щодо завершення діяльності Місії, яке було ухвалене 14 квітня 2021 року за результатами проведення засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ і міністрів оборони держав-контрибуторів Місії”, – повідомляє Міністерство оборони України.

Загалом до складу місії НАТО в Ісламській Республіці Афганістан входив 21 військовослужбовець ЗСУ.

Основними завданнями українського національного персоналу були: виконання обов’язків на посадах штабних офіцерів у штабі Місії; ведення інженерної розвідки шляхів руху, об’єктів і місцевості; виконання заходів із протидії застосуванню саморобних вибухових пристроїв та знешкодження вибухонебезпечних предметів тощо.

“Отриманий досвід під час виконання завдань Місії НАТО “Рішуча підтримка” українські військовослужбовці застосовуватимуть на Батьківщині. Зокрема, виконуючи завдання за призначенням з протидії збройній агресії РФ у районі проведення операції об’єднаних сил”, – ідеться в повідомленні.

Місія НАТО “Рішуча підтримка” (Resolute Support Mission) в Афганістані розпочала діяльність 1 січня 2015 року в межах реалізації рішень саміту альянсу в Чикаго (травень 2012 року) про надання уряду Афганістану подальшої допомоги в розвитку Афганських національних сил безпеки та оборони.

“Рішуча підтримка” в Афганістані офіційно змінила іншу операцію Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF), чия діяльність була завершена 28 грудня 2014 року.

НАТОПодіїСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.