Чорногорія роз’яснила умови в’їзду для українців

Чорногорія роз'яснила умови в'їзду для українців

Фото Reuters

Українці, які планують відвідати Чорногорію, можуть в’їжджати на територію країни при наявності негативного ПЛР тесту на COVID-19. Таке правило було введено з 22 червня.

Про це повідомив посол України в Чорногорії Михайло Шматов у Facebook.

Уряд ввів вимоги для тестів на коронавірус: це повинен бути саме ПЛР тест, експрес тест не підходить; тест повинен бути зроблений не пізніше, ніж за 72 години до моменту перетину чорногорського кордону (72 години з моменту забору крові, а не отримання результатів); тест повинен бути роздрукований і переведений на чорногірську або англійську мову; тест повинен бути зроблений в лабораторії, яка має акредитацію ISO 15189, ISO/IEC 17025

“Конкретний перелік українських лабораторій відсутня, тому запитуйте лабораторію, де збираєтеся робити тест на наявність зазначеної акредитації. Цей тест може бути зроблений не тільки на території України, але і в будь-якій іншій країні”, – уточнив посол.

Щодо мінімального віку, з якого треба робити такий тест – інформація на цей час відсутня, в посольстві очікують відповідні роз’яснення Інституту громадського здоров’я Чорногорії.

Представництво наполегливо радить утриматися від автомобільних поїздок в Чорногорію і використовувати прямі перельоти, або з мінімально коротким часом для пересадки.

При цьому посол зазначив, що Хорватія, Боснія і Герцеговина, Угорщина, Румунія формально досі забороняють транзит по своїй території і навіть при наявності всіх підтверджуючих документів, кожна з цих країн може заборонити транзитний проїзд в Чорногорію.

“Сербія – відкрита для в’їзду та транзиту, проте вона знаходиться у “червоному списку” Чорногорії, тому українцеві може бути відмовлено у в’їзді в Чорногорію з Сербії (навіть за умови транзиту)”, – зазначив посол.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.