Британці хочуть бачити наступним монархом принца Вільяма, а не його батька Чарльза, – опитування

Британці хочуть бачити наступним монархом принца Вільяма, а не його батька Чарльза, - опитування

Фото: Reuters

Більшість жителів Великої Британії хотіли би бачити принца Вільяма наступним монархом, свідчать дані опитування Deltapoll для видання Daily Mirror.

Респондентам поставили таке запитання: “Коли королева залишить трон, якби ви могли обрати когось із наведеного нижче списку на роль монарха, хто це був би?” 41% опитаних вважають, що наступним монархом має бути 38-річний принц Вільям, 22% – син Єлизавети II – 72-річний спадкоємний принц Чарльз, а 14% висловилися за те, щоб “у Великій Британії більше не було монархії”.

Ще близько 8% визнали, що монархом має стати принц Гаррі, близько 5% – за принцесу Анну, 2% – за принца Ендрю, 1% – за принца Едварда. Решта респондентів не змогли обрати нікого з цього списку.

Учасників опитування також попросили висловити думку щодо перебування 94-річної Єлизавети II на троні. 41% заявив, що “королева має залишатися монархом, доки не помре”, 27% вважають, що королева має скласти повноваження в майбутньому, якщо “не буде при доброму здоров’ї”. На думку 21%, Єлизавета II має вирішити відректися в майбутньому, навіть якщо її стан здоров’я буде хорошим”. 11% не змогли відповісти.

Опитування проводилося з 31 березня по 1 квітня. У ньому взяли участь близько 1,5 тис. осіб.

Згідно з порядком престолонаслідування у Великій Британії, першим у черзі після Єлизавети II стоїть її син, принц Уельський Чарльз, потім – його старший син, принц Вільям. За ними йдуть діти Вільяма – принц Джордж, принцеса Шарлотта і принц Луї.

ЄвропаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.