Археологи знайшли під Мехіко вежу з черепів

Археологи знайшли під Мехіко вежу з черепів

Фото: INAH/Twitter

Археологи з Мексиканського Національного інституту антропології та історії (INAH) розкопали нові частини ацтекської вежі з черепів, яка розташована прямо під центром сучасного Мехіко.

Про це йдеться у повідомлені урядового порталу країни, передає hromadske.

На думку експертів, виявлені нові частини споруди — це фасад і східна частина вежі. Вони складаються зі 119 черепів на додачу до кількох сотень тих, що знайшли раніше.

Археологи знайшли під Мехіко вежу з черепів

Фото: INAH/Twitter

Уперше вежу Вей Цомпатлі, відому за легендами й історичними документами, виявили у 2015 році під час реставрації старовинної будівлі в центрі столиці.

Раніше вчені думали, що вона побудована лише з черепів убитих ацтеками ворогів, але згодом у вежі знайти рештки кісток дітей та жінок. Відтак, імовірно, Вей Цомпатлі була жертовником у святилищі ацтекського бога сонця, війни та людських жертвоприношень.

«Хоча ми не можемо точно сказати, як багато з них були воїнами, можливо, якась частина була захоплена для принесення в жертву. Але ми знаємо, що вони стали частиною сакральної жертви, дарами богам або навіть самі стали символами богів», — каже археолог Рауль Баррера.

Археологи знайшли під Мехіко вежу з черепів

Фото: INAH/Twitter

Археологи встановили, що вежа діаметром у 4,7 метра побудована орієнтовно у 1486-1503 роках.

«Вей Цомпатлі, без сумніву, є однією з найбільш дивовижних археологічних знахідок у Мексиці за останні роки», — вважає міністр культури Мексики Алехандра Фраусто.

Ацтеки населяли значну частину центральної території сучасної Мексики та мали свою державу в XIV-XVI ст.

Їхня цивілізація була завойована іспанськими конкістадорами, які на чолі з Ернаном Кортесом захопили столицю ацтеків Теночтітлан (нині Мехіко) в 1521 році.

Наразі відомо, що вежа з черепів наводила жах на солдатів, які прибули на американський континент разом із конкістадорами.

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.