Активісти вимагають від Зеленського гарантій прозорості суду у справі Шеремета

Активісти вимагають від Зеленського гарантій прозорості суду у справі Шеремета

Фото Артема СЛИПАЧУКА, “День”

Активісти звернулися до Президента України Володимира Зеленського з вимогою гарантувати прозорість судового процесу щодо фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка та Яни Дугарь.

Текст звернення розміщено на  сторінці Free Riff у Facebook.

“Вимагаємо від Вас, як Президента України, гарантувати виконання норм Конституції України, дотримання конституційних прав і свобод Ю.Кузьменко, А.Антоненка, Я.Дугарь, забезпечити справедливий розгляд цієї справи незалежним і безстороннім судом з тим, щоб не продовжувалось безпідставне тримання за гратами невинних людей і українське суспільство не втратило віру в справедливість і правосуддя в Україні”, – йдеться у зверненні.

Активісти нагадали, що 6 місяців минуло відтоді, як 12 грудня 2019 року на брифінгу, проведеному МВС, Дугарь, Кузьменко і Антоненка “оголосили «вбивцями» і поліція озвучила свою версію подій”, що пів року суспільство спостерігає за цією справою, і що 6 місяців Кузьменко і Антоненко знаходяться під арештом.

“… Суспільство спостерігає наступне: адвокати підозрюваних надають докази, які повністю спростовують обґрунтованість підозри та наявність будь-яких ризиків щодо перешкоджання слідству з боку цих людей, немає жодних підстав вважати, що саме ці люди є причетними до вбивства Павла Шеремета. Незважаючи на це, суди виносять невмотивовані рішення про обрання та продовження дії запобіжних заходів Ю.Кузьменко, А.Антоненко, Я.Дугарь”, – уточнюється у зверненні.

Активісти висловили думку, що суди не можуть бути об’єктивними та незалежними, “оскільки ще 12 грудня 2019 року цих людей призначили «вбивцями», транслюючи на всю країну брифінг МВС”, і зазначили, що у ЗМІ посадовці держорганів зробили чимало заяв про причетність цих осіб до вбивства Шеремета; саме це щоразу наперед визначає результати судових рішень”.

Наголошується, що це – “кричущі порушення прав людини, про що свідчить практика Європейського суду (з прав людини – ред.)”.

“… Якщо українська судова система буде не здатна дати належну оцінку таким «доказам» слідства і продовжуватиме тримати за ґратами невинних людей, то Європейський суд з прав людини однозначно візьме до уваги всі аргументи і прийме рішення з точки зору об’єктивного спостерігача і відповідачем в такому разі буде держава Україна”, – уточнили активісти.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.