Заміна голови Нафтогазу загрожує співпраці з МВФ — член комітету Ради з питань енергетики
Рішення Кабінету міністрів про звільнення з посади голови НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва і призначення на цю посаду Юрія Вітренка порушує зобов’язання України перед МВФ щодо забезпечення незалежності компанії.
Заміна глави НАК Нафтогаз України загрожує незалежності компанії і співпраці України з Міжнародним валютним фондом.
Про це заявила член парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Інна Совсун, передає Інтерфакс-Україна.
«Уряд дуже несподівано провів заміну керівника Нафтогазу … Це порушує статут Нафтогазу і порушує наші зобов’язання, зокрема, перед МВФ щодо забезпечення незалежності Нафтогазу», — зазначила Совсун.
Читайте також: У Мінфіні розповіли, коли розраховують отримати транш МВФ
У самому Нафтогазі звільнення Андрія Коболєва і тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.
Нагадаємо, що 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з поста глави НАК Нафтогаз України призначивши на цю посаду колишнього виконавчого директора компанії і колишнього в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка. Повноваження наглядової ради компанії також були припинені.
Читайте також:
Сергій Фурса Коболєва звільнили? Що далі
Сам Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.
Днем раніше Коболєв і правління Нафтогазу презентували звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи в 2020 році склав 19 млрд грн в порівнянні з прибутком 2,6 млрд грн в 2019 році. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія «Відштовхнулася від дна і початку генерувати прибуток». За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз буде прибутковим.
Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.
Редактор: Люба Балашова
Источник