З 1 липня Київ змінює умови проїзду в транспорті для пільговиків — кого це торкнеться
З 1 липня в Києві змінюються умови проїзду в громадському транспорті для пільгових категорій — зокрема учасників бойових дій та іногородніх.
НВ розповідає, що важливо знати, щоб скористатися можливістю пільгового проїзду за новими правилами.
Оглавление:
Чому змінюють правила
12 червня мер Києва Володимир Кличко заявив, що з 1 липня столиця «вимушено змінює умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті».
Він пояснив, що влада міста пішла на такий крок, оскільки державний бюджет не компенсує столичним перевізникам пільговий проїзд пасажирів, які не зареєстровані в Києві.
«Місто неодноразово зверталося до уряду врегулювати питання компенсації комунальним перевізникам плати за проїзд пільгових категорій, визначених державою. Крім того, ми зверталися до обласних, міських, селищних та сільських рад з проханням вирішити питання компенсації за проїзд представників їх громад, що мають пільги», — пояснив Віталій Кличко.
Крім того, 30 червня в Києві завершується тестування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Як заявила влада міста, з 1 липня ця система вводиться в промислову експлуатацію — проїзд в столичному транспорті буде можливий тільки за електронними документами.
Що робити іногороднім пільговикам після 1 липня
Зміни торкнуться насамперед тих пільговиків, які зареєстровані в інших містах України, однак хочуть скористатися своїм правом на пільговий проїзд в транспорті.
З 1 липня вони користуватимуться громадським транспортом Києва на загальних підставах. А щоб компенсувати витрати на транспорт пізніше, їм необхідно зробити такі кроки:
• придбати квиток у будь-який зручний спосіб;
• скористатися ним в громадському транспорті;
• зберегти квиток (у разі придбання паперового QR-квитка), чек за оплату проїзду або банківську виписку — при оплаті банківською картою;
• звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації для компенсації витрат на проїзд.
Пільговики-кияни, зареєстровані в столиці, зможуть і після 1 липня користуватися громадським транспортом за рахунок міського бюджету — за картою киянина.
Оформити її можна в будь-якому відділенні Ощадбанку, нагадав Кличко.
УБД і не тільки: для кого ще зміняться умови пільгового проїзду в київському транспорті
З 1 липня скористатися київським міським транспортом можна буде виключно за електронним квитком (для більшості громадян) або за картою киянина (для пасажирів-пільговиків, зареєстрованих у Києві).
Таким чином всі ті, хто досі міг пред’являти для пільгового проїзду паперові документи (власники посвідчень УБД (учасника бойових дій); особи з інвалідністю, «чорнобильці» тощо) з 1 липня зобов’язані користуватися тільки карткою киянина.
10 червня про це попередив пасажирів Київський метрополітен.
Читайте також:
Київ готується посилити карантин
«Якщо у вас є право на пільговий проїзд, однак відсутня „картка киянина“, то після 1 липня 2020 вам необхідно оформити електронний документ, який дає право на пільговий проїзд, або придбати електронний квиток в місцях його реалізації», — попередили в столичній підземці.
Там також оприлюднили повний список пільговиків, які можуть користуватися правом безкоштовного проїзду в метро при наявності картки киянина.
«Учні навчальних закладів можуть скористатися правом безкоштовного проїзду за допомогою електронного учнівського квитка, а при його відсутності – посвідченням старого зразка», уточнили в Київському метрополітені.
Як оформити картку киянина
Щоб оформити муніципальну картку киянина, яка дає право пільгового проїзду відповідним категоріям громадян, необхідно звернутися в одне з відділень Ощадбанку.
При собі необхідно мати:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- документи, які підтверджують право на отримання картки киянина (якщо людина зареєстрована в іншому місті, але вчиться або працює в Києві – учнівський квиток, студентський квиток, довідка з місця роботи);
- посвідчення, що дає право на пільги (посвідчення УБД, «чорнобильця» тощо);
- довідка переселенця (за наявності);
- за бажанням — фотографію 3×4 або 4×6 (за бажанням заявника, фотографія сканується з паспорта — у такому випадку фотографію надавати не потрібно).