У Києві збільшилася концентрація шкідливих речовин в повітрі: місцями в 5,6 рази
У Києві з 31 березня по 6 квітня зафіксовано перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду сірки, діоксиду азоту, формальдегіду та зважених речовин в повітрі.
Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.
На Бессарабській і Деміївської площах, а також на проспекті Перемоги в районі станції метро «Святошин», на вулицях Семена Скляренка та Олександра Довженка зафіксовано перевищення концентрації діоксиду сірки в 2,1−2,7 разів. На інших постах в місті, за винятком проспекту Науки, 37, перевищення склало 1,4−1,9 раз.
Зміст в повітрі діоксиду азоту в 4,9−5,6 рази вище допустимого на проспекті Перемоги, вулицях Інженера Бородіна, Скляренка, Бессарабської і Деміївської площах, в 3,2−3,9 рази — на вулиці Каунаській і Оболонському проспекті, в 2,4−2,9 рази — на всіх постах міста, крім проспекту Науки, де перевищень не виявлено.
Також на проспекті Перемоги, Бессарабської площі, вулиці Скляренка та бульварі Вацлава Гавела в 3,0−3,1 разів перевищена гранично допустима концентрація формальдегіду. Перевищення на інших постах склало 1,1−2,9 раз.
На проспекті Перемоги, Бессарабської площі та вулиці Каунаській зафіксовано перевищення в 1,0−1,6 рази гранично допустимої концентрації зважених речовин.
У порівнянні з попереднім тижнем, в повітрі міста зріс вміст формальдегіду, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду (більш помітно — 4 і 6 квітня), вміст оксиду вуглецю і зважених речовин — не змінився.
Читайте також:
Радіація підвищилася, в Києві смог. Що відомо про пожежу в зоні ЧАЕС, яку досі не загасили
З огляду на прогнози Укргідрометцентру на найближчі дні, метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок в атмосфері.
Пожежа у зоні відчуження ЧАЕС у Київській області, площа якої спочатку становила 20 га, спалахнула 4 квітня.
Вогонь поширився на 100 га, а радіація в десятки разів перевищувала норму.
Для гасіння масштабної пожежі рятувальники за допомогою авіації скинули на вогонь 50 тонн води.
Читайте також:  Пожежа у Чорнобильській зоні: поліція знайшла підпалювача та відкрила другу справу
Станом на ранок 6 квітня нових осередків займання на території Київщини не виявлено.
Радіаційний фон у Києві та Київській області в межах норми і не перевищує природних фонових значень.