Відлуння Партії регіонів

НВ Преміум

Партії регіонів давно не існує, але її дух, ідеї та кадрова спадщина продовжують жити, отримавши друге дихання у цілій низці нових політичних проєктів

Минуло вже понад шість років, як із політичного небосхилу України зник такий феномен, як Партія регіонів. Але ось що цікаво. Партії немає, а її дух, ідеологічна та кадрова спадщина продовжують жити, хоча вже давно не перемагають.

У чому полягала специфіка регіоналів? Це був політичний проєкт місцевих еліт (спочатку російськомовних регіонів, а потім і в ширших масштабах), створений для захисту і просування їхніх інтересів на національному рівні. Політичний суб’єкт із регіональною начинкою, але із загальноукраїнською претензією. З м’якої і конструктивної опозиції центральній владі ця політсила дуже швидко перетворилася на її партнера, а потім і зовсім зазіхнула на статус керівної партії.

Ідеологічно Партія регіонів від самого початку вважалася альтернативою українським націонал-демократам і одночасно технократичною відповіддю регіональних і бізнес-еліт прозахідним лібералам. Водночас у ній еклектично співіснували проросійські настрої і прагнення різних олігархічних груп до монопольного впливу на окремі сегменти української економіки.

Й ось через шість років після краху Партії регіонів ми бачимо її рудименти, формальний ребрендинг, ідеологічне відлуння у цілій низці політичних проєктів. Революція гідності повалила Партію регіонів із політичного престолу, але її соціальні та політичні корені в українському суспільстві збереглися і дали нові сходи. Але водночас відбулося (можливо, на наше щастя) розшарування її політичної спадщини.

Нова стара роль

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити Я вже передплатник Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

Відлуння Партії регіонів

Віталій Сич, Головний редактор

Друзі, ми вводимо платний доступ до частини контенту НВ.

Ми гарантуємо, що на НВ ви не побачите просування інтересів політиків, бізнесменів і партій. Ви також ніколи не побачите тут прихованої комерційної реклами, яку називають джинсою.

Дякуємо всім, хто читає і підтримує нас.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.