«Що ви зробили з Ларисою?». Як Андрій Пальчевський та чоловік письменниці Ніцой викликали один одного на «чоловічу розмову»

Сюжет

Між імовірним кандидатом в мери Києва Андрієм Пальчевським та Андрієм Ніцоєм, чоловіком письменниці Лариси Ніцой, спалахнув заочний конфлікт, який ледь не виплеснувся у публічну площину.

Однак «чоловічої розмови» між Пальчевським та Ніцоєм так і не сталося – НВ розповідає про подробиці цієї історії. 

Телевізійна дуель: що сталося

23 липня в ефірі телеканалу Україна 24 вийшла програма Час Голованова, гостем якої став Андрій Пальчевський – власник мережі лабораторій Eurolab і телеведучий, а також один з можливих претендентів на крісло мера Києва.

Наприкінці годинного ефіру ведучий програми Василь Голованов попросив Пальчевського прокоментувати записані раніше запитання, які ставили йому на вулицях Києва випадкові перехожі.

Серед них виявився і Андрій Ніцой, директор Центру стратегічних розробок і чоловік письменниці Лариси Ніцой, яка відома своєю активною позицією на захист української мови та низкою спірних висловлювань на цю тему.

Запитання Андрія Ніцоя звучить з 53-ї хвилини ефіру:

Ніцой запропонував запитати у Пальчевського, чим той «заслужив бути кандидатом на посаду міського голови столиці України».

Пальчевський, який спочатку не впізнав свого візаві, вельми емоційно відповів «цієї людини в окулярах». Він заявив, що формулювання його запитання є некоректною.

«Люди, які ставлять такі питання – все ж таки ця людина була, скажімо так, дорослою – і якби ми зустрічалися віч-на-віч, я б звернувся і сказав: ” Ти розумієш, що ти говориш?” Просто по-чоловічому, – заявив лідер партії Перемога Пальчевського. – Як можна рядового киянина запитувати, що він зробив для Києва?».

Читайте також: Володимир Фесенко Бій за крісло мера Києва. Хто вийде проти Кличка?

Далі ймовірний претендент на мерську посаду перерахував низку своїх благодійних проектів (зокрема допомогу дитячим будинкам, купівлю апаратів ШВЛ, спонсорування кампанії щодо боротьби з грипом та фінансування приїзду «нобелівських лауреатів» в КНУ ім Т. Шевченка). Однак при цьому Пальчевський підкреслив, що подібні запитання мають звучати також для всіх інших кандидатів.

«Я ж не єдиний за довгі століття існування Києва кандидат на посаду міського голови. Давайте поговоримо не лише про мене, грішного, але й про інших – а чим вони заслужили? – запропонував Пальчевський. – Один [Віталій Кличко] – нокаутами. Другий – попередній, який був [Леонід Черновецький] – чим, церквою? Біле братство? Звідки ми знаємо, що це за підхід?».

Потім ведучий ефіру пояснив Пальчевському, що запитання йому ставив   «не просто чоловік в окулярах, а кандидат історичних наук Андрій Ніцой, чоловік Лариси Ніцой, яка є дитячою письменницею».

На це Андрій Пальчевський відреагував зустрічним «заочним» запитанням Ніцою. «Андрій, а що ви зробили з Ларисою?» – заявив він, дивлячись у камеру.

Опитування НВ: кого кияни бачать наступним мером і будь поліпшень очікують

Як відреагував Андрій Ніцой

Чоловік Лариси Ніцой відповів Пальчевському через два дні після ефіру у своєму Facebook. Слова політика-початківця він назвав «рафінованим хамством» і зазначив, що не звернув би на них увагу, якби друзі не надіслали йому запис телеефіру.

Андрій Ніцой сприйняв репліки Пальчевського як «виклик на чоловічу розмову» і заявив, що приймає його, призначивши час і місце зустрічі.

«Я можу дати Пальчевському відповідь на його питання. 1-го серпня 2020 року, о 12.00 чекатиму його в сквері імені Василя Сліпака на Андріївському узвозі. Можете йому передати, хто схоче», – звернувся до своєї Facebook-аудиторії Ніцой.

Запитання про свою дружину він назвав «некоректним», але заявив, що без відповіді його не залишить.

Ніцой також розповів, що питання для ефіру з Пальчевським він поставив спонтанно, а не за попередньою домовленістю з телеканалом Україна 24. «Я біг Києвом на ділову зустріч. На вулиці мене випадково перепинили журналісти й попросили на  камеру поставити питання кандидатові в кандидати на міського голову Пальчевському. […] Та й пішов собі далі, забувши про цей епізод», – розповів Ніцой.

Читайте також:
Скандали в прямих ефірах, магазинах, потягах. Як письменниця Лариса Ніцой намагається захищати українську мову

Окремо він прокоментував реакцію Пальчевського на своє запитання і його обурення формулюванням «чим заслужив бути кандидатом».

Андрій Ніцой висловив здивування тим, що засновника мережі Eurolab поставило в глухий кут таке просте питання. «Впевнений, що тисячі киян зробили для свого міста в тисячу разів більше за Пальчевського. Але вони не балотуються в мери Києва. Тому я питаю не їх, а пана кандидата в кандидати», – пояснив Ніцой.

Крім того, він припустив, що у відповідь на подібне запитання той же Леонід Черновецький «Міг би з гордістю розповісти про своїх київських “бабусь” або заспівати для них». «І згаданий Пальчевським боксер заслужив право балотуватися у 2014 і 2015 роках тим, що приніс Україні всесвітню спортивну славу, – нагадав Ніцой. – Хтось може додати, що Віталій Кличко – це людина, з якою спілкуються світові лідери й знаменитості. Інші згадають його роль в подіях Революції гідності або в парламентських протистояннях з Партією регіонів. […] Але Кличко був і лишається мужиком, а не телевізійною «патякалкою».

Чому не відбулася «чоловіча розмова» в сквері Сліпака

1 серпня Андрій Ніцой у призначений ним час провів понад годину у сквері імені Василя Сліпака на Андріївському узвозі в Києві, чекаючи на «чоловічу розмову» зі своїм опонентом.

Андрія Пальчевського Ніцой так і не дочекався, однак встиг за цей час записати відео для Facebook, у якому ще раз розповів про конфлікт.

«Очевидно, у людини є невідкладні справи, і поняття про чоловічу гідність у нього трошки інше, ніж те, на якому виховували мене та інших українців», – заявив у цьому відео чоловік Лариси Ніцой.

У пості, що супроводжує цей запис, він також детально відповів Пальчевському на його питання «Андрій, що ви зробили з Ларисою?».

« створив умови, щоб вона зробила себе сама.  Українці люблять читати її книжки. Українці поважають її позицію у відстоювання нашої ідентичності. Українці підтримують її боротьбу за українську Україну. Українці сперечаються щодо її пропозицій та способів їх донесення», – заявив Андрій Ніцой.

За його словами, навіть «ліберальні критики» письменниці «вже самі починають радикально ставити питання самозахисту своєї українськості».

Ларисі плювати з високої гори на хейтерів, які не люблять Україну

«Звісно, Лариса Ніцой має ворогів. Нам вже спалили автівку. Ми вже відбивалися від рейдерів у погонах. Вороги влаштовують інформаційні атаки, розповсюджують компромат і побрехеньки», – заявив Ніцой.

Однак, за його словами, його дружині Ларисі «плювати “з високої гори” на хейтерів, які не люблять України і українців, а лише користуються нею і нами».

«Поруч з нею я відчуваю, що моє призначення – допомагати цій простій україночці – Ларисі Ніцой», – резюмував її чоловік.

Андрій Пальчевський поки не коментував розвиток історії своєї суперечки з Ніцоєм.

Редактор: Інна Семенова
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.