Серед них — Веремій і Шаповал. У Києві з’являться проспекти і вулиці на честь Героїв України

Серед них — Веремій і Шаповал. У Києві з’являться проспекти і вулиці на честь Героїв України

Депутати Київської міської ради проголосували за надання скверам в Деснянському, Солом’янському та Шевченківському районах міста імен Героїв України генерал-майора Максима Шаповала і журналіста В’ячеслава Веремія.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Згідно з текстом рішення Київради, сквер на честь Максима Шаповала з’явиться на Повітрофлотському проспекті 11 – 13. Він загинув в Солом’янському районі Києва 27 червня 2017 року. Його машину підірвав, згідно з версією слідства, донеччанин Олег Шутов, який діяв за вказівкою «МГБ» «ДНР». Розвідника нагородили званням Герой України посмертно.

Читайте також: У Києві з’явиться сквер імені Василя Сліпака і перейменують низку вулиць — список

Ім’я В’ячеслава Веремія носитиме досі безіменний сквер на території між будинками на проспекті Володимира Маяковського, 15-б та вулиці Оноре де Бальзака, 14. Він загинув від рук тітушок під час Революції Гідності. 19 лютого 2014 збройні злочинці витягли його з таксі. Журналіста газети Вести побили, після чого вистрілили йому в спину. Правоохоронці, які спостерігали за тим, що сталося, не втручалися. Веремія посмертно удостоїли звання Герой України.

На Володимирському проїзді між вулицями Михайлівською та Малою Житомирською з’явиться сквер імені археолога Миколи Макаренка, який став жертвою сталінського режиму.

Читайте також: Вулицю Російська в Києві перейменували на честь українського бійця, загиблого на Донбасі

Крім нових скверів депутати також підтримали створення вулиці імені української геодезісткі, києвознавчині і дослідниці топонімії столиці Лідії Пономаренко в Деснянському районі, а також вулиці Героя України авіаконструктора Петра Балабуєва в Святошинському.

Редактор: Євгеній Василенко
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.