«Нагадує ЦК КПРС». Активісти розкритикували проведення праймеріз Слуги народу на мера Києва

Процедура висунення кандидата від Слуги народу на виборах мера Києва не має нічого спільного з демократичною процедурою праймеріз, заявив глава Комітету виборців України Олексій Кошель.

“Що ми отримали в Києві? Ми отримали засідання фракції політичної партії, яка спираючись на результати соціології і на думку президента України, приймає рішення про те, хто буде висунутий від партії. Це не внутрішньопартійна демократія, це не демократія взагалі, це скоріше нагадує ЦК КПРС”, – сказав він на брифінгу, пише Інтерфакс-Україна.

За словами Кошеля, під виглядом демократичної процедури в країні буде проведена хвиля фейкових праймеріз на місцях.

“Ми фактично спекулюємо на темі демократичної процедури, яка є ефективною в усьому світі, яку слід ввести в Україні, ґрунтуючись на законодавстві, на традиціях, а ми зараз її замінюємо фактично обманом українських виборців”, – зазначив він.

Читайте також: &nbspРава-Київський мер. Як Слуга народу висувала Верещук в мери

Глава КВУ також розповів, як проходять праймеріз в інших країнах.

“Як відбуваються “праймеріз” в усьому демократичному світі: голосують або виборці, або голосують члени політичної партії. Наприклад, соціалісти у Франції організовують праймеріз, працює близько 7-8 тисяч виборчих дільниць, куди приходять громадяни, голосують, праймеріз відбуваються в два тури” , – резюмував Кошель.

16 липня в Києві пройшли внутрішньопартійні праймеріз Слуги народу з відбору кандидата на пост мера української столиці. У них брали участь народні депутати Олександр Качура, Олександр Дубінський, Микола Тищенко, Дмитро Гурін і Ірина Верещук.

Всі учасники праймеріз виступили перед своїми колегами. Кожен аргументував, чому саме він повинен представляти партію на виборах мера столиці.

Читайте також: &nbsp«Зеленський підтримував мене і Віктора Ляшка». Інтерв'ю з кандидатом в мери Києва від Слуги народу Іриною Верещук

У фракції до останнього не знали, як будуть проходити вибори кандидата. Депутати пропонували свої правки, але в останній момент зупинилися на раніше вже запропонованому форматі: виступ на 5 хв і голосування фракції.

Перемогу здобула Ірина Верещук.

Редактор: Тетяна Габедава
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.