На Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві з’явилися «радянські» інсталяції: активісти намагалися знести конструкції, влада відреагувала

На Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві з’явилися «радянські» інсталяції: активісти намагалися знести конструкції, влада відреагувала

У вівторок, 17 серпня, на Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві встановили конструкції, які імітують різні історичні періоди.

Серед них були також інсталяції в радянському стилі: встановлені меблі та автомати з газованою водою і іншою атрибутикою СРСР.

Конструкції частково закрили портрети учасників Революції Гідності, які загинули під час протестів.

«На стометрівці, де розташовані портрети загиблих, зводять три фанерні коробки, які перекривають обличчя. Невідомо як планується в фінальному вигляді (нам же ніхто не показував ескізів), але зараз виглядає трохи гидкоо, коли очі розстріляних заглядають у вікна “советской хрущовки», – написав журналіст Богдан Кутєпов.

Він також опублікував фото з місця, де встановили конструкції.

https://www.facebook.com/kutiepov/posts/4346211818773848

Вдень на місце з інсталяціями прийшли кілька десятків активістів, вони намагаються знести конструкції.

https://twitter.com/sotsynianyn/status/1427578933147492356 https://twitter.com/sotsynianyn/status/1427579470853070864

Кому належить ідея установки інсталяція в пам’ятному для українців місці, поки не повідомляється.

Реакція Віталія Кличка і Офісу Президента

На Алею Героїв Небесної Сотні прибув мер Києва Віталій Кличко.

У своєму Telegram він повідомив, що місто не видавало жодних дозвільних документів.

Кличко додав, що керівництво Національного Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності підтвердило, що установка “інсталяції” була узгоджена з ним.

Мер української столиці також дав доручення демонтувати конструкції. Він назвав їх установку зневагою до пам’яті загиблих на цьому місці патріотів.

За словами Кличка, організацією святкування Дня Незалежності, а також концепцією і декораціями для святкових заходів займається Офіс Президента.

https://www.youtube.com/watch?v=xf6mmuFzzOE

На Банковій пояснили, що конструкції були декораціями для створення телевізійної трансляції на День Незалежності.

«Там є всі епохи, через які пройшла Україна до незалежності. А ті люди, які свідомо намагаються знести конструкції – вони акцентуються лише на Радянському Союзі”, – заявив прес-секретар українського президента Сергій Никифоров в ефірі телеканалу Україна 24.

Никифоров додав, що конструкції повинні були прибрати після святкування Дня Незалежності, а біля декорацій не планувалося масових заходів.

Реакцію громадськості і спробу зносу конструкцій він назвав «наслідком маніпуляції».

В Офісі президента також поклали відповідальність за те, що трапилося на Кличка.

Радник глави ОПУ Михайло Подоляк в коментарі НВ заявив, що мер Києва як керівник Київської міської державної адміністрації несе відповідальність за управління територією міста.

«Викликає здивування його спроба все списати на когось і влаштувати банальний хайп. Не може бути „сюрпризом“ для виконавчої влади в місті ні дрифт під Софійським собором, ні установка якихось об’єктів для зйомок на Алеї Героїв Небесної Сотні. Це немислимо», — сказав він.

Подоляк наголосив, що Офіс президента не керує питаннями установки в Києві об’єктів для зйомок або декорацій.

«Цим повинна займатися міська влада. За цю вулицю також відповідає і адміністрація Меморіального комплексу, яка очевидно знала, що на вулиці щось планується. Не зовсім зрозуміло, чому на етапі погоджень не можна було уникнути непорозумінь? Навіщо потрібно було все доводити до публічного скандалу?» — резюмував він.

Що кажуть в Мінкульті

У пресслужбі Міністерства культури і інформаційної політики заявили, що конструкції є частиною історичної художньо-театральної постановки.

«За творчим задумом режисера, перформанс має на меті коротко показати всі епохи, через які пройшла Україна на шляху до незалежності. Для зйомок проекту були встановлені тимчасові декорації, які символізують різні часові періоди», — пояснили там.

На Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві з’явилися «радянські» інсталяції: активісти намагалися знести конструкції, влада відреагувала

Фото: КМДА

У Мінкульті додали, що організатори прийняли рішення про перенесення місця зйомок після резонансу. Алея Героїв Небесної Сотні буде звільнена від декорацій.

Реакція соцмереж

Український режисер Олег Сенцов емоційно прокоментував ситуацію.

«Люди, які придумали будувати святкові декорації на місці загибелі Небесної Сотні не мають жодного уявлення ні про гідність, ні про повагу», – написав він у своєму Facebook.

https://www.facebook.com/oleg.sentsov/posts/4338426879574148

З’явилися також і інші реакції на «радянські інсталяції».

«30 років як немає Радянського Союзу. 30 років! І все одно нас наполегливо годують «совком», впарюють ностальгію по пломбіру і газованій воді, нагадують «звідки ми прийшли». І не треба нам цього лайна – «совок» і так постійно з нами».

https://www.facebook.com/sasko.laps/posts/10209163556163141 https://www.facebook.com/rogachuk.daryna/posts/4345122208878996 Редактор: Тетяна Габедава
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.