Warning: getimagesize(): Filename cannot be empty in /home/ih382049/investua.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Медики психіатричної клініки Києва вийшли на протест: через медреформу планують звільнити половину персоналу

Близько 150 співробітників Київської клінічної лікарні Психіатрія вийшли на протест через другий етап медичної реформи в Україні.

В рамках медреформи до кінця року на фінансування лікарні передбачено 69 млн грн з необхідних 120 млн грн, пишуть Факти.

Через скорочення фінансування в столичній клініці мають намір скоротити 450 співробітників.

«Нам доведеться скоротити половину персоналу – зараз бюджет лікарні передбачає фінансування тільки наполовину. Тому лікарню можна просто закрити», – розповів заступник головного лікаря лікарні Дмитро Лебедєв.

Лікар Наталя Стрімовська розповіла, що в середині квітня оголосили про те, що всі підробітки і сумісництва будуть зняті, а перед Великоднем всіх зобов’язали підписати угоду про готовність працювати за мінімальний оклад.

«Ліжка у нас весь останній рік заповнені на 99%. Гострими психотичними пацієнтами. На добу залишається одна медсестра і дві санітарки. Отримує санітарка близько 3500 грн на місяць. Медсестра – близько 5000. Я лікар-психіатр вищої категорії зі стажем роботи 17 років отримую на руки 8000 грн. Плюс побої, плювки, матюки і постійна моральна травма від споглядання божевілля і людського горя. Як ви розумієте, набрати персонал на таку роботу за такі гроші малореально», – написала вона.

Раніше через медреформу почала голодування генеральна директор Дніпропетровської обласної реабілітаційної лікарні Інеса Шевченко.

Другий етап медичної реформи стартував 1 квітня. Він передбачає, що принцип «гроші ходять за пацієнтом» буде поширений на стаціонари.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов визнав, що аудит медичної реформи показує дуже тривожні сигнали.

За його словами, в деяких медустановах на місцевому та обласному рівнях планується скорочення медичних працівників або зниження їхньої заробітної плати, а частину медиків почали відправляти в неоплачувану відпустку.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.