Кличко звернувся до Верховної Ради через конфлікт навколо прокату електросамокатів Bolt

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Верховної Ради через конфлікт навколо сервісу прокату електросамокатів Bolt.

«Офіційно звертаюсь до депутатів Верховної Ради з вимогою розробити і внести на одному з найближчих засідань зміни в законодавство про дорожній рух. І визначити, як, де і за якими правилами можуть їздити електросамокати в містах», — написав він у своєму Telegram.

Кличко пояснив, що компанія повинна погодити розміщення пунктів прокату електросамокатів з місцевою владою, так як вони розташовані на території міста. За його словами, не може будь-яка людина прийти і почати надавати послуги, за які не несе відповідальності.

Читайте також: &nbspЇжа та самокати. Влітку Bolt запустить в Україні два нових сервіси

Мер також додав, що пересування на електросамокатах не регулюється українським законодавством, тому незрозуміло, де саме вони можуть їздити і ким використовуватися.

«Компанію BOLT закликаю працювати виключно в правовому полі і усвідомлюючи відповідальність за законність і безпеку послуг, які вона надає. Робота всіх підприємств і всіх підприємців повинна бути цивілізованою і законною. Тим більше, коли мова йде про безпеку, здоров’я і життя людей», — резюмував Кличко.

7 серпня сервіс пасажирських автоперевезень Bolt запустив прокат електросамокатів в Києві.

Перші локації з прокатом розташувалися на Поштовій площі, Майдані Незалежності, Бессарабської площі, Золотих воротах і в Маріїнському парку.

Однак 8 серпня мер Києва Віталій Кличко заявив, що компанія Bolt без узгодження з містом розмістила пункти прокату електросамокатів в столиці. За його словами, рух цього виду транспорту не врегульовано чинним законодавством України, тому місто не може дозволити компанії надавати такий вид послуг.

У компанії відповіли, що не зобов’язані погоджувати роботу сервісу з міською владою. Там додали, що влада Києва і особисто Кличко не можуть вимагати тих дозволів, які не передбачені законом. Водночас до конструктивної співпраці з місцевою владою компанія готова.

Редактор: Тетяна Габедава
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.