«Дорога до банкрутства». Два корпуси Довженко-центру виставлені на приватизацію

«Дорога до банкрутства». Два корпуси Довженко-центру виставлені на приватизацію

Фонд державного майна прийняв рішення про приватизацію двох з чотирьох корпусів Довженко-центру. Колектив закладу вимагає від Мінкультури відреагувати на цю ситуацію.

У четвер, 24 червня, на сторінці Довженко-центр в Facebook з’явилося повідомлення про те, що будівлі Національного центру Олександра Довженка виставлені на приватизацію. Також був опублікований відповідний документ.

«Попри те, що МКІП був повідомлений про намір Центру використовувати один із корпусів для розміщення фільмо-, музейного та архівного фондів Центру, міністерство надало мовчазну згоду на приватизацію будівель, дохід від здачі в оренду яких приносить 50% річного валового доходу Центру та складає близько 15 млн грн на рік. Разом з рішенням суттєво зменшити фінансову підтримку Центру в 2021 році (з 10 до 7,8 млн), згоду МКІП на приватизацію будівель Центру, які є основним джерелом його доходу, важко трактувати інакше, ніж намір доведення інституції до банкрутства», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Були без зарплат з січня. Фінансування Довженко-Центру поновлено

Крім цього, на минулому тижні Довженко-центр направив листи в Мінкультури, ФДМ, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, в яких наполягав на скасуванні наказів про приватизацію і на забезпеченні з боку МКІП фінансової компенсації втраченого доходу підприємства в обсязі 15 млн гривень в разі прийняття рішення про приватизацію. Відповіді Центр досі не отримав.

https://www.facebook.com/dovzhenko.centre/posts/4504177389670142

15 березня колектив Довженко-центру направив лист про загрозу руйнування інституту прем’єр-міністру Денису Шмигалю, міністру культури і інформаційної політики Олександру Ткаченку і заступнику керівника Офісу президента Юрію Костюку. Тоді мова йшла про те, що Центр переводять в сферу управління Держкіно.

Редактор: Євгеній Василенко
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.