Зеленський: Немає сенсу зараз говорити про заміну Мінська для переговорів ТКГ

Зеленський: Немає сенсу зараз говорити про заміну Мінська для переговорів ТКГ

Фото: ОПУ

Зараз немає сенсу говорити про заміну Мінська для переговорів Тристоронньої контактної групи, заявив президент України Володимир Зеленський.

“Ми вдячні кожній країні, яка нам пропонує майданчик для цих важливих переговорів, але зараз всі розмови у форматі Мінська відбуваються у відеоформаті через Covid, тому я вважаю, що від майданчика або від міста або місця це не залежить зовсім. Залежить тільки від людей, які залучені в ТКГ. Тому я думаю, що дуже рано говорити про зміну міста і мені здається, що неправильно особливо зараз цієї робити”, – сказав він під час інтерв’ю телеканалу “Україна 24” в суботу.

Президент наголосив, що не бачить “змісту для зміни”, і “зараз це не є пріоритетним питанням”.

Водночас, Зеленський назвав главу делегації України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука і його першого заступника Вітольда Фокіна “професійними, потужними українськими дипломатами з чітко проукраїнською позицією, патріотичною і збалансованою”.

“Леонід Макарович – один із найкращих дипломатів української сучасності. Я це знаю. Я не просто впевнений, я це бачив. Він дуже енергійна людина. Я зараз бачу, як він піднімає Мінськ під його керівництвом. І, справді, ми вже про деякі речі домовилися”, – додав глава держави.

Зеленський зазначив, що Фокін “теж на місці”.

“Тому що тій стороні також важливо бачити людину з Донбасу. Так, з Донбасу, так, із проукраїнського Донбасу, українського Донбасу, якщо правильно висловлюватися. Тому мені здається, що це правильний, досвідчений дипломатичний баланс, який сьогодні головує від України в ТКГ”, – сказав він.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.