Україна та Білорусь домовилися про посилення прикордонного режиму

Україна та Білорусь домовилися про посилення прикордонного режиму

Фото: dpsu.gov.ua

Українська і білоруська сторони домовилися про посилення прикордонного режиму з метою недопущення дестабілізації обстановки в обох країнах після затримання бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнер” під Мінськом.

Про це повідомляє МЗС Білорусі за результатами зустрічі представників відомства з виконуючим обов’язки керівника посольства України в Білорусі Петром Врублевським. 

“З урахуванням підтверджених відомостей про участь низки затриманих в бойових діях на території Донецької та Луганської областей України, українського походження і наявності українського громадянства у деяких з них, у Петра Врублевського запрошена релевантна інформація, що може бути використана для всебічного аналізу і оцінки причин їх присутності в Білорусі”, – поінформували в прес-службі МЗС Білорусі.

“Беручи до уваги зазначений факт, що насторожує, а також проведення наразі в Білорусі виборчої кампанії, з українською стороною досягнута домовленість щодо активізації взаємодії між прикордонними відомствами і посилення прикордонного режиму з метою протидії дестабілізації обстановки в обох країнах”, – підкреслили в МЗС.

Також у МЗС Білорусі запрошено посла РФ в країні Дмитра Мезенцева.

“До російської сторони доведена предметна інформація про затриману правоохоронними органами напередодні на території Білорусі групу російських громадян, які належать до так званої приватної військової компанії Вагнера”, – йдеться в повідомленні зовнішньополітичного відомства Білорусі.

У МЗС країни також додали, що “у посла Росії зроблено запит ґрунтовних роз’яснень щодо цілей та інших аспектів прибуття і перебування в нашій країні зазначеної організованої групи осіб, більшість членів якої мають доведений досвід участі в збройних конфліктах”.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.