Україна перемогла Швецію з рахунком 2:1 і вперше вийшла в чвертьфінал чемпіонату Європи

Збірна України з футболу обіграла збірну Швеції в 1/8 фіналу XVI чемпіонату Європи, вперше в своїй історії вийшла в чвертьфінал, та встановила одразу два рекорди.

У матчі за вихід до чвертьфіналу Євро-2020 підопічні Андрія Шевченка на арені «Хемпден Парк» в Глазго (Шотландія) у додатковий час вирвали перемогу над національною командою Швеції – 2:1.

Олександр Зінченко на 27-й хвилині вивів збірну України вперед після результативного пасу Андрія Ярмоленка. На 43-й хвилині Еміль Форсберг завдяки рикошету відновив паритет у матчі. На момент першого гола Зінченко став наймолодшим гравцем національної збірної, який забивав на Євро-чемпіонатах – українському півзахисникові 24 роки і 196 днів.

Із 99-ї хвилини збірна Швеції грала у меншості: за грубу гру проти Артема Бєсєдіна червону картку отримав Маркус Даніельсон.

А долю протистояння на останніх секундах другого екстра-тайму вирішив переможний удар Артема Довбика (120+2). Він виявився молодшим за Зінченко (24 роки і 9 днів).

Крім цього, гол Довбика виявився найбільш пізнім серед переможних забитих м’ячів в історії. Нападник пробив ворота Швеції на останній доданій хвилині (120: 37) після того як збірні провели на полі зайві 30 хвилин.

Раніше власником даного рекорду був легендарний француз Мішель Платіні (118: 53), який забив м’яч у ворота Португалії в матчі Євро-1984.

Таким чином, збірна України у чвертьфіналі на Олімпійському стадіоні в Римі зійдеться з командою Англії, яка у свою чергу перемогла збірну Німеччини – 2:0.

Матчі 1/4 фіналу Євро-2020 пройдуть 2 і 3 липня, півфінали – 6 і 7 липня. Матчу за третє місце не буде.

Фінал чемпіонату Європи відбудеться 11 липня на «Вемблі».