Україна наразі не входить до переліку держав, які першими отримають вакцину від COVID-19

Україна наразі не входить до переліку держав, які першими отримають вакцину від COVID-19

Фото: Reuters

Президент України Володимир Зеленський розповів, що наразі наша країна не входить до переліку держав, які першими отримують вакцину. За його словами, ми повинні бути «акробатами в політиці», щоб «примудритися якимось чином потрапити в пріоритет країн, повинні бути дуже гнучкими, дипломатичними».

Про це Президент України заявив в інтерв’ю виданню The New York Times, повний текст якого оприлюднила пресслужба Офісу Президента.

«Я вважаю, що саме США та Велика Британія сьогодні могли б дуже сильно вплинути на те, щоб Україна була в пріоритеті країн Європи, які отримують вакцину першими», – додав Президент.

Зеленський також запевнив, що Україна боротиметься за надання міжнародними партнерами підтвердженої вакцини проти COVID-19.

«Україна боротиметься за те, щоб наші партнери дали нам вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Це те, що підтверджено. Ми розуміємо, що деякі з цих компаній мають заводи по всій Європі та навіть у Російській Федерації, наскільки мені відомо, тому тут питання передусім у якості вакцини», – відповів Президент на запитання, чи готова Україна брати російську вакцину «Спутник V».

Зеленський зауважив, що «Спутник V» сьогодні пропонують у суспільстві та в інформаційному просторі України. За його словами, Росія використовує для цього телеканали, зокрема українські, «які є союзниками політики Російської Федерації».

«Звичайно, пояснити українському суспільству, чому якщо Америка та Європа не дають тобі вакцину, ти не повинен брати її у Росії, – будь-якій людині, яка помирає, пояснити це неможливо. Інша річ, що ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину, яка не пройшла всі випробування. У нас з вами немає реальних доказів, що ця вакцина має стовідсотковий позитивний ефект. Більш того, я не можу взяти відповідальність за вакцину, наслідків дії якої ми не знаємо», – наголосив Глава держави.

Він також додав, що Україна передусім базує своє рішення на тому, щоб вибрати безпечну вакцину.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.