У Білорусі розпочалася друга хвиля затримань учасників протестів, – правозахисник

У Білорусі розпочалася друга хвиля затримань учасників протестів, - правозахисник

Фото: Reuters

У Білорусі розпочалася друга хвиля затримання учасників акцій протесту: 25 серпня затримали понад пів сотні осіб.

Про це повідомив представник білоруського правозахисного центру “Весна” Сергій Сис під час прямого включення, що відбулося 26 серпня на брифінгу “Протести в Білорусі: чим може допомогти білорусам міжнародна спільнота?” у Києві, передає Укрінформ.

“У Білорусі зараз почалася друга хвиля затримання учасників акцій протесту як у Мінську, так і в інших містах Білорусі. Наприклад, за вчорашній день, 25 серпня, по країні була затримана 51 особа, і сьогодні в Мінську проходять адміністративні суди над цими людьми. Так, уже є інформація про перші процеси: більшість людей отримують адміністративні арешти від восьми до п’ятнадцяти діб. Це свідчить про те, що влада ніяк не хоче поступатися протестному настрою і рішуче налаштована на те, щоб його подолати”, – зазначив правозахисник.

Водночас він уточнив, що всі зниклі, про яких повідомлялося протягом 9-13 серпня, знайдені.

“На сьогодні правозахисний центр “Весна” може підтвердити чотири випадки смерті протестувальників. Під питанням – п’ята людина. Поки ми не можемо говорити про п’ять загиблих. Також ми щодня перевіряємо інформацію щодо осіб, які вважалися загиблими, а, наприклад, сьогодні стало відомо, що стосовно однієї такої людини було розповсюджено фейк у соціальних мережах невідомими людьми”, – додав він.

За словами Сиса, наразі мають місце переслідування та притягнення до відповідальності членів координаційної ради опозиції.

“Практично щодня відбуваються допити в слідчому комітеті. Сьогодні, як відомо, була лауреатка Нобелівської премії Світлана Алексієвич. Так само на завтра викликають ще одного члена (Координаційної ради – ред.) – Марію Колєсникову. Тож практично вся президія побувала на допитах у слідчому комітеті”, – сказав Сис.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.