Суд санкціонував списання коштів і арешт майна ПриватБанку в справі про $350 млн

Суд санкціонував списання коштів і арешт майна ПриватБанку в справі про $350 млн

Фото: Reuters

Печерський районний суд м. Києва санкціонував примусове списання коштів або арешт майна “ПриватБанку” у разі відмови виплачувати компаніям родини Суркісів майже 10 млрд грн (350 млн доларів). Про це йдеться у тексті ухвали суду від 2 вересня 2020 року.

Копію ухвали суду оприлюднив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з ухвалою, ПриватБанк зобов’язаний виплатити компаніям тіло депозиту та відсотки. У разі невиконання, державний виконавець вживає заходи для примусового виконання рішення “шляхом у тому числі, але не виключено, виставлення платіжних вимог на примусове списання коштів та/або винесення постанови про накладення арешту коштів (майна) боржника”.

Як зазначив Малюська, суд “у якості забезпечення суд прописав стягнення кількох мільярдів з “ПриватБанку” на користь шести британських компаній, заснованих офшорами з BVI”.

За його словами, така позиція не тільки виходять за межі того, що можна робити у якості забезпечення позову (ст.150 ЦПК).

“Вона до того ж не полегшує, а, навпаки, робить неможливим подальше виконання рішення суду. Адже якщо кошти стягнути з “ПриватБанку”, то банк, у випадку задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую – позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов’язання обслуговувати депозити”, – написав міністр.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.