Санду виступає за побудову сильніших зв’язків і довіри з Україною та Румунією

Санду виступає за побудову сильніших зв'язків і довіри з Україною та Румунією

Фото: Reuters

Президент Молдови Мая Санду виступає за побудову сильніших зв’язків і довіри з Україною і Румунією.

Про це вона сказала 15 січня в ході відеоконференції за участю дипломатичного корпусу Молдови, передає Укрінформ з посиланням на NewsMaker.

Санду заявила, що в першу чергу потрібно налагодити відносини з сусідніми країнами, що їй вже вдалося зробити.

«Мені приємно повідомити, що всього за кілька тижнів нам вдалося розблокувати відносини з нашими сусідами і стратегічними партнерами – Румунією й Україною. Після того як відносини з цими країнами на найвищому рівні були заморожені через ворожу політику влади Кишинева, нам вдалося відновити політичний діалог. Я вважаю, що найбільші зусилля ми маємо зосередити на створенні саме цього кола довіри: Румунія-Молдова-Україна», – сказала Санду.

Вона додала, що це допоможе налагодити відносини й з іншими країнами.

Іншим важливим партнером, з яким необхідно “перезавантажити” відносини, Санду вважає Євросоюз.

«У 2020 році ЄС піддався неодноразовим нападкам псевдокерівництва Кишинева. Зараз ми маємо намір перегорнути ці ганебні сторінки. Через кілька днів я поїду в Брюссель. Але найважливіше – ми відновимо наближення Молдови до ЄС за допомогою демократичних реформ, які перетворять Молдову на європейську державу», – сказала Санду, поїздка якої в Брюссель запланована на 18-19 січня.

Говорячи про відносини з РФ, президент Молдови зазначила їхню комплексність, наголосивши при цьому, що «є й сфери, в яких наші думки й інтереси розходяться».

«Ми хочемо подолати ці проблеми за допомогою діалогу взаємної поваги і конструктивних відносин. Такі відносини передбачають і повагу до нашого нейтралітету. Це передбачає і подолання ситуації, що стосується врегулювання придністровського конфлікту і присутності російських військ на території нашої країни», – заявила Санду.

Водночас вона відзначила допомогу США у зміцненні незалежності і суверенітету Молдови, розвитку демократії та економіки.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.