Посольство України в Азербайджані засудило черговий обстріл міста Гянджа

Посольство України в Азербайджані засудило черговий обстріл міста Гянджа

Фото: see-you.in.ua

Посольство України в Азербайджанській Республіці засудило черговий обстріл азербайджанського міста Гянджа, внаслідок чого загинули і були поранені мирні жителі.

Про це йдеться на сторінці Посольства у Facebook.

“Посольство України в Азербайджанській Республіці рішуче засуджує черговий обстріл азербайджанського міста Гянджа, внаслідок чого загинули і були поранені мирні жителі та зруйновані їхні оселі. Будь-які атаки на цивільні об’єкти та мирне населення не мають виправдання і повинні бути негайно припинені”, – йдеться у дописі.

Посольство також висловлює щирі співчуття сім’ям і близьким загиблих і бажає швидкого одужання пораненим.

Як відомо, влада Азербайджану і Вірменії звинуватили один одного в ракетних обстрілах в ніч проти 17 жовтня, є жертви і постраждалі з обох сторін.

Зокрема, за повідомленням АЗЕРТАДЖ з посиланням на пресслужбу Генеральної прокуратури Азербайджану, в результаті ракетного обстрілу населених пунктів у центральній частині Гянджі в ніч проти 17 жовтня загинули 12 осіб і більше 40 осіб отримали поранення. Обстріли також завдали значної шкоди численним об’єктам цивільної інфраструктури і транспортних засобів.

Вірменія і Азербайджан вранці 27 вересня розпочали бойові дії в Нагірному Карабасі, взаємно звинувативши один одного в обстрілі прикордонних територій і в провокуванні насильства. Обидві країни оголосили військовий стан і мобілізацію. Бойові дії спричинили військові втрати з обох боків і численні жертви серед мирного населення.

Україна закликала сторони врегулювати конфлікт із дотриманням принципу територіальної цілісності держав.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах спалахнув в 1988 році. У 1994-му – після шести років війни – був підписаний Бішкекський протокол, згідно з яким Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною “республікою”, проте Азербайджан не визнав цього, заявивши, що територію окупувала Вірменія.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.