Окупаційна влада в Криму веде активну боротьбу проти усього українського загалом, – Епіфаній

Окупаційна влада в Криму веде активну боротьбу проти усього українського загалом, - Епіфаній

Фото: pomisna.info

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, митрополит Сімферопольський і Кримський Климент та архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій 26 серпня 2020 року зустрілися в актовій залі Київської православної богословської академії з іноземними дипломатами, представниками ООН, керівниками й представниками державних органів України та народними депутатами щодо стану релігійної свободи в тимчасово окупованому Криму.

Захід було організовано спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, повідомляє пресслужба ПЦУ.

На початку зустрічі до присутніх звернувся Предстоятель помісної Української Православної Церкви: «Впродовж останніх років ми робимо усе можливе, щоб незважаючи на шалений тиск держави-окупанта зберегти нашу єпархію в Криму, як і своє законне право на релігійну свободу. Насправді ця ситуація стосується не лише Кримської єпархії ПЦУ, а присутності на півострові усього українського загалом, проти чого окупаційна влада веде активну боротьбу, використовуючи цинічні та злочинні методи».

Також Митрополит Епіфаній закликав українську владу та міжнародну спільноту зробити усе можливе задля припинення утисків і насильства в окупованому Криму та повернення його до складу України як місця мирного й гідного співжиття всіх громадян нашої держави.

Виступаючи перед присутніми митрополит Климент зазначив, що служіння будь-якого священника у Криму, якщо він не зареєстрований в державних органах Російської Федерації, вважається «незаконною місіонерською діяльністю». А утиски свободи віросповідання впродовж останніх кількох місяців набули насильницького характеру: так, центр Кримської єпархії Православної Церкви України – кафедральний храм святих Володимира і Ольги в місті Сімферополі – було розграбовано після «рішення суду». Держава-окупант вимагає також знесення нашого храму в Євпаторії.

«Звертаючись до постійних членів Ради безпеки ООН, цієї впливової міжнародної організації, я просив би вас, щоб ви підтримали Україну, і на засідання Ради безпеки ООН було винесено питання щодо збереження Православної Церкви України в Криму. Я звертаюся до світового співтовариства: допоможіть нам зберегти Православну Церкву. Допоможіть нам зберегти українську громаду. Допоможіть повернути Росію у правове поле, щоб вони виконали міжнародні домовленості», – зокрема сказав керуючий Кримською єпархією.

До присутніх також звернулися Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон  Кориневич, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Ігор Яременко, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України Євгенія Кравчук, прокурор АР Крим Ігор Поночовний, координатор співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті В’ячеслав Горшков, народний депутат України Мустафа Джемілєв та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.