На Вінниччині єдиний професійний футбольний клуб опинився під загрозою закриття

На Вінниччині єдиний професійний футбольний клуб опинився під загрозою закриття

Фото з Facebook-сторінки ФК «Нива»

Через недофінансування над ФК «Нива», який входить до Другої ліги професійного футболу, нависла загроза закриття. Упродовж останніх трьох роки Вінницька ОДА та обласна рада активно підтримували футбольну команду. Це забезпечувало можливість для існування як професійного футболу у регіоні, так і діяльності обласної федерації футболу та формування юнацьких футбольних команд. Однак цього року, як повідомляє президент ФК «Нива» Вадим Кудіяров, клуб не отримав жодної бюджетної гривні. А на його  функціонування потрібно щонайменше чотири мільйони.

«Ми розраховуємо на серйозну підтримку з боку Вінницької обласної адміністрації і обласної ради. Без цього в нинішніх умовах клуб не може існувати. І тоді наші напрацювання щодо розвитку дитячо-юнацького футболу, перспективи розвитку молодих вінницьких футболістів можуть бути втрачені, а весь проєкт ФК «Нива» – закритий», – відзначив Вадим Кудіяров.

Розглянути питання фінансової підтримки ФК «Нива» депутати Вінницької обласної ради планують вже на найближчій сесії облради, яка відбудеться 23 липня, повідомляє пресслужба клубу. Водночас на своїй сторінці у Facebook вони розмістили коментар з приводу ситуації голови бюджетної комісії Вінницької обласної ради Геннадія Мазура. Він попередньо відзначив, що облрада через федерацію футболу планує перерахувати клубу 1 млн грн, але за умови чіткої фінансової звітності.

«Ми розглядали це питання на бюджетній комісії та ухвалили рішення, щоб головний розпорядник коштів (управління з фізичної культури та спорту Вінницької ОДА) підтримало «Ниву» із коштів, що передбачаються на проведення спортивних заходів. Зокрема, через федерацію футболу області надати фінансову підтримку в межах 1 млн грн на утримання ФК «Нива», – сказав Геннадій Мазур. Разом з тим він запропонував створити комунальний заклад, засновником якого має стати Вінницька міська рада, яка також повинна підтримувати футбольну команду.

Ситуацію навколо фінансової підтримки «Ниви» прокоментував й голова спорткомітету Вінницької міської ради Сергій Краєвський. Він запевнив, що клуб матиме підтримку з міського бюджету. Але конкретні цифри поки що не озвучив.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.