На Вінниччині почали укріплювати критичні ділянки прибережної зони Дністра

На Вінниччині почали укріплювати критичні ділянки прибережної зони Дністра

Через сильні зливи в Карпатах та на Буковині, рівень води у водосховищі Дністровської ГЕС піднявся до критичної позначки. Сьогодні електростанція почала скидати воду у обсязі 1400 м3/с, а фактично 1800–2000 м3/с. Це призвело до того, що Дністер вийшов з берегів і населені пункти Могилів-Подільського та Ямпільського районів опинилися під загрозою підтоплення. Наразі частково залило присадибні ділянки в Могилеві-Подільському, а також трьох селах Ямпільського району (Михайлівці, Великій Кісниці та Цекинівці). Щоб запобігти підтопленню, як повідомив начальник ДСНС Вінниччини Руслан Шевчук, рятувальники вже визначили головні ділянки, які почали укріплювати мішками з піском. 

На Вінниччині почали укріплювати критичні ділянки прибережної зони Дністра

«7 тонн піску для формування стримуючих укріплень передало місцеве підприємство. Також до Могилева-Подільського і Ямполя спрямували спецтехніку швидкого реагування. Працюємо оперативно та злагоджено, – підкреслив керівник обласної служби ДСНС. – Вирішальною буде наступна доба. Маємо постійну комунікацію з Новодністровською ГЕС щодо резервів водосховища та об’ємів скидів води. Усі служби працюють в режимі 24/7, визначили місця для евакуації людей».

Як повідомляє Вінницька ОДА, до роботі оперативного штабу з ТЕБ та НС залучені представники служби НС Молдови. Вони координують синхронізацію скидів води між Новодністровською і Дубосарською ГЕС, що не дозволяє затримуватися водяному потоку. У результаті перемовин вдалося збільшено об’єм скиду води Дубосарською ГЕС (з 1600м3 до 1800 м3), що значно зменшує ризики ускладнення ситуації у південних районах Вінниччини.

На Вінниччині почали укріплювати критичні ділянки прибережної зони Дністра

Тим часом, годину тому Український гідрометр повідомив, що за рішенням онлайн-засідання робочої групи Міжвідомчої комісії щодо пропуску дощового паводку на Дністрі, було вирішено підвищити базисний середньодобовий скид із Дністровської ГЕС з 1400 м3/c до 2000 м3/с. При цьому рівень води Дністра у створі поста Могилів-Подільський може піднятися до небезпечних відміток і спричинити затоплення прирічкових ділянок та окремих об’єктів у районах міст Могилів-Подільський та Ямполя.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – Ямпільська РДА

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.