МЗС України спростувало інформацію про захоплений український літак у Кабулі

МЗС України спростувало інформацію про захоплений український літак у Кабулі

Фото Reuters

Інформація про «захоплений український літак» не відповідає дійсності.

Про це розповів речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, повідомляє “Радіо Свобода”.

«Захоплених українських літаків у Кабулі чи деінде немає. Інформація про «захоплений літак», яку тиражують деякі ЗМІ, не відповідає дійсності. Усі літаки, які залучала наша держава для евакуації громадян із Афганістану, безпечно повернулися до України», – сказав речник МЗС.

Ніколенко нагадав, що наразі було три евакуаційні рейси, які вивезли 256 людей.

«Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін загалом пояснював безпрецедентний рівень труднощів, з якими доводилося стикатися дипломатам, щоб витягти українців. Маємо розуміти, що ситуація в аеропорту (Кабула – ред.) наближена до хаосу, багато людей намагаються зачепитися хоча б за якусь можливість залишити країну. Потрібно було забезпечити, щоб необхідні люди сіли на необхідний літак в безпечних умовах, і далі безпечно повернулися додому», – сказав він.

Речник наголосив, що МЗС залишається на зв’язку з українцями, які продовжують залишатися в Афганістані, і пропрацьовує можливі безпечні шляхи їхньої евакуації.

Напередодні ввечері ЗМІ повідомили з посиланням на заступника голови МЗС Євгена Єніна, що український літак у Кабулі захоплювали.

За даними МЗС, на даний час у Кабулі залишаються ще близько 50 громадян України, які висловили бажання повернутися в Україну.

Багато країн світу, в тому числі Сполучені Штати й Україні, нині намагаються розширити зусилля щодо евакуації своїх громадян з Афганістану, а також афганців, які працювали в іноземних посольствах, неурядових організаціях, силах НАТО тощо, на тлі захоплення влади «Талібаном».

СвітСитуація
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.