Християни східного обряду відзначають Світле Христове Воскресіння

Християни східного обряду відзначають Світле Христове Воскресіння

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

Сьогодні християни східного обряду відзначають найвеличніше свято – Світле Христове Воскресіння, або Великдень.

Великдень, а саме так здавна називали українці цю особливу неділю року, є найдавнішим і найголовнішим християнським святом усього богослужебного року і приурочене Воскресінню Ісуса Христа. Християнська Пасха тісно пов’язана з єврейською і дослівно перекладається як «проходження повз». Але якщо для іудеїв Песах є символом визволення від єгипетської неволі й обретінням Землі Обітованої, то для християн Пасха символізує перемогу життя над смертю, звільнення від тягарів гріха, перехід зі стану несвободи в царину свободи і любові. Пасхою називається і Сам Христос, принесений у жертву за гріхи людства.

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями – Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гробу, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос і сказав про Своє воскресіння. Радісна звістка надзвичайно швидко поширилася Єрусалимом, а потім і всією Іудеєю.

Саме тому в ніч проти неділі в усіх церквах правиться святкова всенощна, кульмінацією якої є урочиста хода вірян навколо храму з запаленими свічками, великодній подзвін і сповіщення священиком двохтисячолітньої звістки: «Христос воскрес!», на що паства радісно відповідає: «Воістину воскрес!».

На жаль, цього року у зв’язку з пандемією коронавірусу та оголошеним через це карантином побувати на святковій службі в храмі та освятити великодній кошик, як зазвичай, християни не зможуть. Проте, Великодні богослужіння з церков транслюють телеканали.

Великдень 2020 в Україні через карантин відзначається по-особливому цього разу. 19 квітня віруючих закликають залишатися вдома і не ходити в храми, а брати участь у святкових богослужіннях можна дистанційно. Для цього церкви запускають трансляції служби і Великодньої літургії, стежити за якими можна по телевізору або в інтернеті.

Так, трансляції ПЦУ, УПЦ МП і УГКЦ покажуть центральні українські телеканали.

Великоднє богослужіння – Православна церква України

Святкову службу ПЦУ покажуть телеканали “1+1” та “UA:Перший”.

Починається служба з 23.30 увечері 18 квітня і триватиме по 03.00 вже 19-го.

Для тих, хто хоче подивитися службу онлайн в інтернеті, трансляції ведуться у соцмережі Facebook та YouTube.

Великоднє богослужіння – УПЦ МП

Службу транслюватимуть на телеканалах “Україна” та “Інтер”.

Час початку: з 23:30 по 3:00 у ніч проти 19 квітня.

Для онлайн перегляду: соціальна мережа Facebook і відео-хостинг YouTube.

Великоднє богослужіння – Українська греко-католицька церква

Пасхальне богослужіння для українських греко-католиків покажуть телеканали “ICTV” та “UA:Перший”.

Трансляція розпочнеться 19 квітня о 07.30 і триватиме по 11:30.

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.