Боррель оголосив про початок роботи над санкціями щодо білоруської влади

Боррель оголосив про початок роботи над санкціями щодо білоруської влади

Фото: Reuters

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив про незгоду Євросоюзу з підсумками президентських виборів у Білорусі і про підготовку санкцій щодо тих, хто порушував демократичні принципи.

“Білорусь: ЄС не погоджується з результатами виборів. Починається робота з санкцій до винних у насильстві і фальсифікації”, – написав він у Твіттері в п’ятницю за підсумками відеоконференції глав МЗС країн ЄС.

В онлайн-форматі відбулась позачергова нарада Ради ЄС із закордонних справ, одним із головних питань на якій була ситуація в Білорусі і можливі санкції щодо “винних у насильстві і фальсифікації”.

Президентські вибори в Білорусі відбулися 9 серпня. Відповідно до затверджених підсумків виборів, за чинного главу держави Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську – 10,12%.

З 9 серпня в країні тривають масові протести. За офіційною інформацією, одна людина загинула, сотні постраждали. Затримано близько 7 тис. людей. З четверга мирні протести почалися на білоруських промислових підприємствах.

Дії керівництва країни та силових структур викликали критику з боку офіційних осіб в ЄС і США.

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.