Болгарія підозрює 6 росіян у спрямованих на зрив поставок зброї в Україну вибухах

Болгарія підозрює 6 росіян у спрямованих на зрив поставок зброї в Україну вибухах

Фото: prb.bg

Прокуратура Болгарії оголосила про наявність обґрунтованих підозр у тому, що чотири вибухи на арсеналах і виробництвах країни з 2011 до 2020 року були здійснені спецслужбами РФ і спрямовані на зрив постачання боєприпасів до України та Грузії.

Про це на брифінгу заявила офіційна представниця головного прокурора країни Сійка Мілева, повідомляє Liga.net з посиланням на БНТ.

За останні 10 років у Болгарії зареєстрована низка вибухів на арсеналах і заводах із виробництва, а також знешкодження вибухових речовин і боєприпасів. В результаті вибухів ніхто не загинув.

Прокуратура спільно з Державним агентством нацбезпеки і Головним управлінням жандармерії Болгарії проаналізувала деякі з кейсів і в чотирьох із них знайшла “подібність”, повідомила Мілева.

Перший випадок стався в листопаді 2011 року в районі села Дольні Дол: там був підірваний склад компанії EMСO Гебрева з боєприпасами для Грузії. Другий випадок – у 2015 році в районі села Іганово: вибухнув арсенал продукції ВМЗ-Сопот і, частково, EMCO. Третій випадок також відноситься до 2015 року, коли вибухнув цех із виробництва боєприпасів для ВМЗ-Сопот у тому ж селі Іганово. Четвертий – у 2020 році в місті Магліж; там стався підрив складу детонаторів і запальників на заводі Арсенал-Казанлик.

Представниця прокуратури заявила, що ні в одному з випадків не виявлено технічну несправність або іншу причину загоряння.

“У розслідуваних випадках була пожежа, і робоча версія така: мета підпалу полягає в тому, щоб люди поблизу пішли. Час гасіння було використано для спрацьовування зарядів”, – пояснила Мілева. За її словами, “точно встановлено”, що активація фугасу відбувалася дистанційно.

Вона додала, що у вибухах на цих об’єктах оборонно-промислового комплексу підозрюються шість громадян РФ, які на той час перебували на території Болгарії. Троє з них отримали підозри у справі про отруєння “збройового барона” Омеляна Гебрева.

“У всіх чотирьох випадках знищена продукція призначалася для експорту в Грузію і Україну. <…> За даними розслідування можна зробити обґрунтоване припущення щодо зв’язку вибухів у Болгарії, спроб отруєння трьох болгарських громадян (Гебрева, його сина і продакшн-менеджера компанії, – ред.), а також вибухів в інших країнах”, – підкреслила вона.

Болгарський журналіст Христо Грозєв, який спільно з Bellingcat займається розслідуванням схем спецслужб РФ, зазначив у Twitter: вперше болгарська прокуратура назвала трьох підозрюваних в отруєннях як “працівників ГРУ з дуже високою ймовірністю” з російської в/ч 29155.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, реагуючи на цю новину, заявив: “Добре ще, що у вбивстві ерцгерцога Фердинанда (1914 рік, – ред.) нас не звинувачують” (джерело – пропагандистський ресурс “РІА Новості”).

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.