Біля львівської Ратуші підняли кримськотатарський прапор

Біля львівської Ратуші підняли кримськотатарський прапор

Фото: Павло Паламарчук, “День”

Сьогодні, 26 червня, кримські татари, які є корінним народом Криму, відзначають День свого національного прапора. З цієї нагоди на флагштоці біля міської ради Львова підняли кримськотатарський стяг і висловили підтримку народу, який потерпає від анексії півострова Російською Федерацією в 2014 році.

«Останні 6 років в умовах окупації, коли на моїй Батьківщині панує чобіт окупанта, День вшанування прапору кримськотатарського народу набув особливої важливості. Дуже багато важливого опинилося сьогодні під забороною. І в будь-який момент людина, яка має навіть елементи, кольори чи візерунки, за якими її можна ідентифікувати від інших, може бути піддана репресіям. Останні 6 років у мого народу забрали право вшановувати пам’ять жертв геноциду, вшановувати свій національний прапор, навіть говорити рідною мовою теж небезпечно і складно. І тому сьогодні прапор є символом ненасильницького спротиву», – розповів під час заходу представник кримськотатарського народу Енвер Бекіров.

Біля львівської Ратуші підняли кримськотатарський прапор

Після підняття на флагштоці прапора присутні виконали гімн кримськотатарського народу та гімн України. Традиційно відзначення цього дня у Львові відбувається під гаслом: «Два прапори – єдина країна!».

«В День прапора кримськотатарського народу ми маємо добру традицію зустрічатися тут. Чому тут і чому зустрічатися? Саме тому, що ми всі, вся Україна маємо пам’ятати і нагадувати, що Крим — це Україна. Боротися за Крим потрібно на всіх фронтах — освітньому, культурному, військовому і ментальному. Тому сьогодні тут, в центрі Львова, біля входу в Ратушу, ми підняли кримськотатарський прапор, щоби ще раз закцентувати: Крим — це Україна. Крим був, є і буде українським», — зазначив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Павло Паламарчук, “День”, Львів

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.