Зниження цін на житлову нерухомість в Києві

Експерти порівняли дані за цінами на ринку вторинної нерухомості в Києві. Вартість квадратного метра житла в столиці України знизилася до 912 гривень, що склало 37 932 гривень. Експерти також повідомили, що зниження вартості в іноземній валюті відрізняється від зниження вартості в гривнях. У першому випадку воно дорівнює 1,3%, а в другому – 2,3%.

Якщо порівняти річне значення на поточний рік з травнем попереднього року, то вартість в доларах підвищилася на 6,5%, а в українських гривнях на 8,3%. Експерти також порівняли співвідношення числа травневих і квітневих пропозицій. За цим параметром відбулося зниження пропозицій на 2,5%. Це означає, що на ринку виставлено на продаж 10496 квартир.

Велика частина квартир, що продаються знаходяться в діапазоні цін 100 000 $ до 150 000 $. Співвідношення такого житла в загальній кількості виставлених на продаж квартир становить 18%.

Частина квартир в ціновому діапазоні до 50 000 $ становить 16% від всіх виставлених на продаж. Частка житла в ціновому діапазоні 150 – 250 тисяч $ дорівнює 15% від загальної чисельності продається житлофонду

Якщо проводити порівняння з геолокації, то найбільш активні продажі спостерігаються в в Голосіївському районі. Обсяг продажів тут становить 16% від загального. На другому місці Дарницького району з 15%, а на третьому Печерське, де на продаж виділено дещо менше об’єктів – 13% від загального числа.

Торговельне затишшя спостерігається в Оболонському районі, де відсоток продажів складає всього 6%. Нижчі показники тільки в Деснянському районі, де обсяг виділених на продаж квартир складе 4%.

Експерти провели аналіз складу вторинного ринку продажів, порівнявши частки квартир, що продаються за обсягом площі. Двокімнатні і однокімнатні квартири становлять 25% ринку продажів, частка трикімнатних дорівнює 35%, а чотирикімнатних всього 9%.

Поточні тенденції на ринку нерухомості України обумовлені тим, що галузь перейшла у фазу стагнації через карантин. Експерти прогнозують пожвавлення галузі найближчим часом.

Leave A Reply

Your email address will not be published.