У Глоссеевскіх парках скоро буде проводитися забудова з дозволу влади

Деякий час назад голосіївський суд в Києві наклав заборону на проведення будівельних робіт на деяких ділянках Національної академії наук. Ці ділянки повинні були і залишитися недоторканними. За відомостями джерела в суді Голосіївського району, заборона на відкриття будівельних майданчиків по вулицях Метрологічна, 7, Заболотного, 152 і Лебедєва накладали раніше. Цього року заборона на проведення будівництв в цих районах був знятий.

Початковий заборона була накладена після того, як надійшов запит на забудову зазначених ділянок загальною площею 24,5 га, багатоповерховими житловими будинками Національної академії наук.

Тепер Голосіївський суд знову ухвалив рішення продовжити забудову цих територій. Об’єктивно, нове будівництво, яка знову була дозволена в судовому порядку, знищить унікальну українську гідротехнічну станцію, а також сади і інноваційно-дослідні майданчики. Хоча громадськість активно протестує, а на підставі цих протестів навіть було ініційовано кримінальне провадження, суд прийняв рішення відновити заборонене будівництво протягом найближчого часу.

Забудовникам були видані дозволи на проведення робіт різного виду. Вони мають право займатися будівельними, земляними, дорожніми та іншими різновидами проектно-будівельних робіт. Ділянки знаходиться поблизу пам’ятника, що має загальнодержавне значення. Також тут розташовуються пам’ятки садово-паркового мистецтва «Феофанія», які частково є частиною історичних забудов столиці.

Всі історично і державно значимі об’єкти знаходяться в реєстрі державної власності. Вони знаходяться на балансі НАН. Раніше вже повідомлялося, що в Києві впроваджені схеми переведення житла в категорію нежитлових приміщень. Це опція затребувана у бізнесменів. Для цього Київрада прийняла спеціальний порядок, коли процедура проводиться за спрощеною схемою. Альтернативним варіантом переведення житлових приміщень в нежитлові є придбання містобудівних умов.

Leave A Reply

Your email address will not be published.