Прогноз на залишок року: подорожчання житла в Києві за відсутності попиту

На ринок житла вплинула епідемія коронавируса, тепер орендарі прагнуть компенсувати втрати і намагаються передбачити подальший розвиток подій. Аналіз того, що відбувається провело інформаційне агентство LIGA.net. Воно з’ясувало яким чином роботодавці справляються з нестачею орендарів і зробили прогноз цін на завершення року.

На момент дослідження в Києві проводилося 2000 угод на місяць, при цьому ціни росли. Порожніми стоять приблизно 12 000-13 000 квартир. Таке повідомлення надійшло від Романа Герасимчука, який є директором консалтингової компанії City Development Solutions. Обсяг порожніх квартири збільшився майже в два рази, якщо порівнювати з періодом початку карантину.

Якщо показники до карантинного періоду становить 3000 зданих в найм картки протягом місяця, то починаючи з вересня це число зменшилося до 2000. Такі дані навів аналітик SV Development Костецький Сергій. Костецький повідомив, що основна частина договорів оренди припала на зміню орендарями більш дорогого житла на більш скромне. Через великого вибору пропозицій орендарі на поспішають переплачувати, – уточнила Юлія Курганова, яка є директором об’єднання ріелторів Простов. Тим часом, спостерігається зростання цін.

У літній період ринок досяг дна. Мінімальна вартість житлоплощі становила 3500 гривень, повідомляло LIGA.net. Такими грошима можна було оплатити однокімнатну квартиру без ремонту в спальному районі житлового фонду. В даний час житло з аналогічними характеристиками можна зняти за 5200 гривень.

Курганова пояснює зростання цін тим, що орендодавці втомилися втрачати гроші і підвищують ціни до колишнього рівня. Велика частина орендарів повернулася до Києва після послаблення карантинних обмежень.

Тим часом, ціни все ще не досягли показників до карантину. Ціни на однокімнатні та двокімнатні квартири як і раніше нижче торішніх в період осінь-зима на 7-9%. Ціни на трикімнатні квартири, орендарі яких менш мобільні, виросли на 6%. Такі дані надані романом Герасимчуком. Подальший тред залежить від епідеміологічної ситуації. При посиленні картина орендодавцям доведеться знизити ціни.

Leave A Reply

Your email address will not be published.