Корупція навколо меморіалу Героям Небесної

Поліція спільно з СБУ обшукала музей Революції Переваги. Обшук був проведений в ході справи про розкрадання 111 мільйонів гривень під час реконструкції меморіалу Героям Небесної сотні. Органи правопорядку повідомили, що керівництво музею підписало договір на проведення реконструкції на суму близько 150 млн гривень. При цьому підрядникам вже було переведено 80% суми, але роботи так і не були виконані.

Ігор Пошивайло, який є директором музею, негайно зробив заяву. За його словами виконавчі органи почали проявляти активність напередодні річниці євромайдан і чинять тиск на патріотів. Він розповів про те як проходили обшуки. В 7 ранку у нього в квартирі провели обшук. В цей же час була заблокована робота двох приміщень Нацмузею Революції і Переваги. Ігор Пошивайло також розповів про неправомірне вилучення документів з фінансово-господарської діяльності.

У ситуації, що склалася вирішила розібратися редакція 368.media. Її фахівці вивчили документи по тендеру і договір. Це невелике дослідження допомогло прояснити спосіб, яким підрядники будівництва отримали 80% бюджету, виділеного на всі роботи, ще до початку їх проведення.

Розробка проекту та кошторису була вчасно проведена Іриною Волинець. При цьому попередня вартість була знижена до 3,4 млн гривень. Проблеми почалися після цього. Перший тендер на будівництво меморіального комплексу протяжністю від Майдану Незалежності до Ольгинської вулиці зі Стелою з іменами загиблих героїв, алея – не було проведено. Заявку подала лише компанія “Основа”. У другому тендері з ціною в 154,2 млн гривень брали участь вже чотири компанії. Спочатку другий тендер виграли ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс», але музей послався на відсутність підписів уповноважених осіб в документах і відхилив їх пропозицію. Підприємство подало скаргу на порушення процедури торгів. Скаргу було відхилено і виконавцем призначили ТОВ «Спеціальна Науково-Реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня« Україна-Реставрація », пов’язане з Андрієм Кравцовим.

Leave A Reply

Your email address will not be published.