Камери відеофіксації не влаштовують жителів Києва

З 1 червня на українських дорогах ввели в практичне використання систему відеофіксації порушень Правил дорожнього руху. У зв’язку з цим, на дорогах нерідкими стали непередбачені ситуації, на які скаржаться українці.

Якщо водій подавав персональні дані в МВС, то на його e-mail або на телефон в формі СМС повинні надходити повідомлення. Крім цього, всі відомості про події та нова інформація повинні бути доступні на сайті МВС Національної поліції. Уже випущено додаток для мобільного для більш зручного доступу до системи.

Про перші проблеми, пов’язані з роботою цієї системи, викладені пости в Facebook. У цих постах громадяни розповідають про особливості роботи автоматизованої системи фіксацій порушень ПДР і про складнощі, з якими їм довелося зіткнутися при зіткненні з нею.

Одне з непорозумінь, з якими доводиться стикатися водіям авто, – повідомлення надходять на адреси колишніх власників, а не тим, хто управляє автомобілем у даний час. Ця вразливість особливо торкнулася тих, хто продав свій транспортний засіб за договором купівлі-продажу, не переоформлюючи машину на нового власника.

Також до групи ризику входять громадяни, які до цього встигли продати автомобіль, оформивши генеральну довіреність. Продаж таких транспортних засобів проводилася без перереєстрації на нового господаря автомобіля.

Юристи висловлюють різні думки з приводу ситуації, що склалася. Деякі з них вважають, що необхідно домагатися перереєстрації автомобілів, щоб виключити такі непорозуміння в майбутньому. Інші висловлюються про те, що складно змусити всіх нових власників провести перереєстрацію, але рано чи пізно цим доведеться зайнятися.

Для підтвердження своєї правоти і перенаправлення штрафу яка вчинила правопорушення особі, колишнім власникам доведеться вирушати в суд і доводити, що вони з їх боку порушень ПДР не було. З 1 червня, коли системи була введена на дорогах і по 5 червня було зафіксовано 200 тис порушень.

Leave A Reply

Your email address will not be published.