Головні причини пожеж під Чорнобилем

Поступово згасаючі до середини минулого тижня чорнобильські пожежі до вихідних знову почали набирати силу через штормових вітрів. Протягом 3 днів Київ був покритий задушливим смогом. При цьому ЗМІ повідомляли перш за все про екологічний стан: рівні радіації, ступеня небезпеки задимлення. При цьому, звістки з яких причин могли розгорітися пожежі, ЗМІ вважали другорядним.

Однак, щоб уникнути повторення подібного явища надалі, необхідно знайти справжні причини виникнення пожежі. Це особливо актуально, якщо з’ясується, що загоряння сталося через підпали, які будь-кому вигідні. Існує дві можливих очевидних причини виникнення пожеж, яких умовно можна дати назву “кримінальна” і “селянська”. Розглянемо кожну з них.

Селянська вигідна очевидна тим, що щільно займається сільським господарством. Глибоко вкоренилася повір’я, що випалив сухої трави по весні корисний для господарства. До вигодам відноситься економія фінансів, так як пропалені поля не потребують дискуванні. Це економить паливо та інші ресурси. Крім цього, при оранці випаленого поля плуги не забивав солома і стерня. До мінусів відносяться то, що підпали позбавляють птахів і тварин звичного середовища проживання, багато хто з них гинуть. Людина часто переоцінює свої сили, вважаючи, що стихія вогню у нього під контролем, тому загоряються цілі лісові масиви. Також деякі селяни за допомогою підпалів намагаються захопити пересохлі землі, які раніше були заболочені.

Кримінальна вигода має на увазі те, що над випаленої землею залишається деревина, придатна для продажу у вигляді дров, а в спалений ліс можна увійти з бензопилою, щоб спиляти цілі дерева.

Крім очевидних можуть бути і неочевидні вигодонабувачі. На підозра наводить те, що пожеж зазнали три закритих масиву лісу. Як відповідь ЗМІ надають припущення, що стиль керівництва в рані і політична реальність створюю сприятливі умови для тіньової торгівлі лісом.

Leave A Reply

Your email address will not be published.