Е. Охріменко про зниження продажів квартир в новобудовах Києва

Київський ринок оренди та продажу нерухомості призупинив свою діяльність після оголошення карантину. Карантин привів до того, що багато українців з’їхали з орендованих квартир і відмовилися від покупки житлоплощі. Експерт Катерина Клименко відповіла на кілька запитань тенденції на ринку нерухомості.

За її словами після введення карантину ринок нерухомості України затих. Громадяни перестали здавати в оренду і орендувати житло. Вартість оренди знизилася в середньому на 20-30%, а в деяких випадках до 50%. Найбільше подешевшало елітне житло. Це пов’язано з тим, що більшість людей змінюють орендоване житло на більш дешеве. Власникам, щоб витримувати конкуренцію, доводиться міняти вартість оренди на більш привабливу.

Катерина Охріменко відповіла на питання з приводу стану ринку подобової оренди. За її словами цей ринок на деякий час перестав істоти, так як раніше його клієнтами були відрядження, які приїжджають на лікування, навчання або роботу.

В даний час в Києві немає приїжджих. Практично перестала функціонувати центральна частина міста, розрахована на туристів з-за кордону, так як авіаперельоти до сих пір закриті. Ця частина ринку підірвала всю решту оренди, так як в центрально частини міста з’явилося дуже дешеве житло. Звідси і пішла перша хвиля зниження вартість на житло. Інші орендарі змушені були підлаштовуватися під ринкові тенденції.

Орендарі, які зіткнулися з проблемою виплати зарплати і необхідністю продовжувати оплачувати оренду, стали звертатися до орендодавців з проханням про відстрочення, знижки або про канікули. Розумні власники йдуть на зустріч в таких ситуаціях.

На питання про те, чи є сенс переїжджати в більш дешеве житло і чи планується відкат цін в зворотному напрямку, Охрименко відповіла, що відкат буде в будь-якому випадку. Після закінчення карантину люди, які виїхали в більш дешеве житло повернуться назад. З’явиться ажіотажний попит.

Leave A Reply

Your email address will not be published.