Зеленський затвердив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

Зеленський затвердив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №372/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року “Про Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України”, повідомляється на сайті глави держави у п’ятницю.

Як наголошується в повідомленні, Стратегія визначає пріоритетні напрями державної військово-промислової політики, цілі реформи оборонно-промислового комплексу та очікувані результати ї досягнення з урахуванням актуальних загроз і викликів. На основі цього документа будуть підготовлені державні програми розвитку ОПК та імпортозаміщення.

Згідно зі стратегією, метою державної військово-промислової політики є створення на основі сучасних стандартів корпоративного управління конкурентоспроможного та високотехнологічного оборонно-промислового комплексу, здатного задовольнити наявні та перспективні потреби Збройних сил України та інших військових формувань в озброєнні та військовій техніці.

Серед пріоритетів розвитку ОПК стратегія визначає технічне переоснащення науково-виробничої бази, впровадження новітніх технологій, створення ракетно-космічної техніки, високоточних засобів ураження, засобів радіоелектронної боротьби, систем протиповітряної оборони, а також військового суднобудування та вертольотобудування. Інноваційна діяльність в оборонно-промисловому комплексі має бути спрямована на оновлення виробничої бази з урахуванням новітніх досягнень науково-технічного прогресу та переходу на нові види спеціалізації та організації виробництв.

Стратегія реалізується в три етапи. На першому етапі (2021-2022 роки) передбачається виконання завдань, визначених у пріоритетних напрямах розвитку ОПК, розробка та затвердження комплексного плану реформування оборонно-промислового комплексу. Другий етап (2023-2024 роки) передбачає реалізацію проектів і планів розвитку оборонних підприємств. На третьому етапі (2025-2030 роки) триватиме опанування нових технологій, що забезпечать зниження використання імпортної продукції ОПК. Також відбуватиметься диверсифікація, технічне переозброєння й розвиток науково-виробничої бази підприємств оборонних галузей промисловості.

Події
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.