Зеленський: Україна може мати “план Б”, гарантами безпеки за яким будуть США та ЄС

Зеленський: Україна може мати "план Б", гарантами безпеки за яким будуть США та ЄС

Фото: president.gov.ua ( Робоча поїздка Президента України на Донбас, 8 квітня 2021 року)

Тимчасовою альтернативою членства в НАТО для гарантування безпеки України може стати “план Б”, гарантами якого можуть виступити Європейський Союз та США.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, яке оприлюднила пресслужба Офісу Президента.

Відповідаючи на запитання, чи активує Україна статтю Північноатлантичного договору про колективну оборону, якщо стане членом НАТО, президент заявив, що це питання переговорів.

“Я гадаю, що це питання переговорів. Україна не хоче воювати. А якщо, вибачте, всі країни НАТО бояться, що коли-небудь на якусь країну-члена НАТО хтось нападає, якщо вони бояться, що доведеться захищати, тоді є питання загалом до цієї конструкції. Якщо це так, то навіщо тоді ця конструкція, яка боїться захистити країну, яка є членом того чи іншого союзу? Тоді в чому її цінність?” – сказав Зеленський.

Україна, вважає президент, може мати альтернативний план гарантування безпеки.

“Чи бачимо ми альтернативу Альянсу? Якщо в цьому сенс запитання. Як вийти зі складної ситуації через цю загрозу, якщо Україна отримує членство в НАТО? Я можу відповісти. Україна може мати план “Б”, коли Україна отримує повністю свою територіальну цілісність, отримує свої території, це буде закріплено не в умовному чомусь на зразок Будапештського меморандуму, який можуть порушувати. А будуть серйозні гравці – Євросоюз, США, які закріплюють статус України в безпековій ситуації. Це справді може бути для того, щоб вийти з колапсу, у якому наразі перебуває Європа. У нас є розуміння такого плану, і відверто скажу, що я збирався говорити про такий план з президентом Байденом, тому що це вже за межами “нормандського формату”, – розповів він.

Зеленський наголосив, що цей план може діяти до набуття Україною членства в НАТО.

“Тому що цей план – він говорить про те, що ми сьогодні зупиняємо війну, сьогодні гарантуємо Україні безпеку, сьогодні вирішуємо питання енергетичної безпеки, окрім територіальної цілісності. І якщо ми сьогодні це робимо – це є швидка альтернатива. Вона не про геополітику, вона про збереження людей, припинення пострілів, збереження життів, нашої армії. Тобто це такий план “Б”, який є дуже швидкий, щоб вийти з колапсу, у якому всі перебувають”, – зазначив президент і додав, що цей план включає в себе також гарантії військового характеру та енергетичної безпеки.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.