Зеленський ветуватиме закон про кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, – ОПУ

Зеленський ветуватиме закон про кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, – ОПУ

Фото Reuters

Президент України Володимир Зеленський скористається правом вето щодо закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

«Я не допущу знищення чи послаблення електронного декларування чиновників. Підписання закону в проголосованому у Верховній Раді вигляді неможливе. Це не те, чого очікують українці, й не те, що їм обіцяв я, внісши цей законопроєкт на розгляд парламенту. Ми маємо встановити пропорційне та справедливе покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням», – заявив Зеленський.

Президент зазначив, що система електронного декларування була вимогою Європейського союзу для запровадження безвізового режиму з Україною.

«Дотепер проводиться моніторинг цих зобов’язань, тож я не можу поставити під загрозу одне з головних досягнень на шляху до інтеграції з ЄС – безвізовий режим…Кримінальна відповідальність за неподання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі. Корупціонери повинні понести відповідальність згідно із законом», – зауважив президент.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала закон, який передбачає позбавлення волі за недостовірне декларування.

Політика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.