Зеленський підписав закон про врегулювання питання оплати праці співробітників апаратів судів

Зеленський підписав закон про врегулювання питання оплати праці співробітників апаратів судів

Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо врегулювання питання оплати праці співробітників апаратів судів, який парламент ухвалив 17 червня 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

“Право на своєчасну виплату заробітної плати захищене законом. Але це право систематично порушується стосовно працівників апаратів судів. Так, на 2021 рік заявлене фінансове забезпечення системи правосуддя становить лише 38,4% від потреби. Визначених бюджетом коштів не вистачає на виплату заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів, навіть у межах обов’язкових мінімальних виплат. На необхідності фінансового забезпечення судів також наголошують міжнародні інституції, зазначаючи, що суди потребують достатніх ресурсів”, – йдеться у повідомленні.

Закон також дасть змогу врегулювати питання оплати праці співробітників апаратів судів та забезпечить належні умови для роботи судів, що гарантовано Конституцією України.

Зокрема, документ вносить зміни до державного бюджету на поточний рік, збільшуючи видатки Державній судовій адміністрації України за програмою “Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя” на 742 млн грн.

“Це дасть змогу частково вирішити першочергову потребу в збільшенні обсягу видатків на виплату заробітних плат для працівників апаратів судів”, – йдеться у повідомленні.

Закон набуває чинності наступного дня після оприлюднення.

Як відомо, 17 червня Верховна Рада ухвалила закон “Про державний бюджет України на 2021 р.” про збільшення видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами”.

ЕкономікаПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.