Затверджена РНБО економічна стратегія України націлена активізувати національний фондовий ринок

Затверджена РНБО економічна стратегія України націлена активізувати національний фондовий ринок

Фото Reuters

Стратегія економічної безпеки України до 2025 року, затверджена Радою національної безпеки і оборони та президентом країни, передбачає активізацію розвитку національного фондового ринку для забезпечення його ефективності та конкурентності.

Згідно зі стратегією, необхідно забезпечити ефективний захист прав інвесторів на фондовому ринку для мінімізації їх ризиків, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Низький рівень ліквідності фондового ринку та захисту прав інвесторів поряд із недостатньою спроможністю регулятора протидіяти зловживанням на ринку”, – описується в документі поточний стан ринку.

Крім цього, в документі наголошується на необхідності створення умов для більшого залучення довгострокового фондування і розширення довгострокового й інвестиційного кредитування.

Стратегія також передбачає функціонування трирівневої пенсійної системи, але без зростання навантаження на фонд оплати праці зі збільшенням надходжень до бюджету Пенсійного фонду України.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів розраховує на розгляд Верховною Радою незабаром перших законопроектів щодо впровадження накопичувального рівня пенсій. “Ми не відмовляємося від наявної солідарної пенсійної системи, від індексації виплат для пенсіонерів. Накопичувальна пенсійна система працюватиме у форматі додаткових виплат до наявної пенсії”, – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Крім того, під час зустрічі на початку серпня прем’єр-міністра з представниками регулятора НКЦПФР і главою Нацдепозитарію обговорювалося майбутнє фондового ринку України. “Фондова біржа має стати потужним майданчиком, де ми зосередимо всю ліквідність. Для цього необхідно використовувати найкращий досвід провідних країн світу. Це пріоритетне завдання, оскільки такі проекти створюють нові фінансові та інвестиційні можливості для громадян і бізнесу”, – наголосив прем’єр-міністр після зустрічі.

Економіка
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.